Як зберігати крупи?
Перше, що потрібно зробити після придбання, — висипати крупу з упаковки, адже в ній вона може «задихнутися». Яку тару для цього використати?
Пластикові ємності
Вони легкі, у більшості є дозатор. Головне — щоб була позначка «використовувати для харчових продуктів».
Баночки зі скла або кераміки
Це ідеальна упаковка для крупи. Але важливо, щоб кришка щільно закривалася, тоді всередину не потраплять ані повітря з вологою, ані комахи.
Основне правило: усі контейнери слід тримати подалі від раковини і плити, аби вберегти крупи від вологості, а також у кухонних шафках із дверцятами без скла, щоб забезпечити темряву.
Мішечки з льону
Крупа в них добре зберігатиметься. Але, можливо, вам це не дуже зручно, бо ж їх складно впорядковано розташувати на полиці? Обирати вам.
Основне правило: усі контейнери слід тримати подалі від раковини і плити, аби вберегти крупи від вологості, а також у кухонних шафках із дверцятами без скла, щоб забезпечити темряву. Загалом має бути сухо, темно і чисто.
З’явилися комахи — безжально викидайте крупу. Щоб шкідники не зіпсували нову, можна покласти зубчик часнику, лаврове листя, сухе пижмо або м’яту. І ще важливий момент: ніколи не додавайте свіжу крупу до залишків старої. Використавши стару до кінця, добре промийте контейнер, просушіть і лише після цього засипайте те, що принесли з магазину. У молодій крупі (з нового врожаю) більше корисних речовин, ніж у старій. А тому закуповувати цей продукт краще восени.
До речі, найшвидше серед круп псується вівсянка. Пів року — це її межа. Якщо вона з добавками, то 2–3 місяці, не більше. «Довгожителями» можна вважати горох і гречку, які за належних умов можуть зберігатися близько двох років. Рис — 18 місяців. Інші крупи краще використати протягом року.
Читайте також: Сіль вам у поміч, або Лайфак як вимити найпроблемніший посуд.