Продукти, яких не кладуть у холодильник
Деяким харчам низькі температури лише шкодять
Ріпчаста цибуля. У холоді вона може запліснявіти і швидко зіпсуватися. Ні в якому разі не треба загортати її в поліетилен. Цибуля не любить цього матеріалу, а підвищена вологість і відсутність вентиляції швидко призведуть до загнивання.
Часник. У холодильнику часник стає м’яким і неїстівним. Головна рекомендація — зберігати головки в сухому та недоступному для вологи місці.
Картопля. Під впливом низької температури крохмаль перетворюється на цукор, що змінює не тільки смак бульб, але й структуру. Будьте готові до того, що картопля в холодильнику стане солодкою.
Банани. За температури від 3 до 6 градусів їх дозрівання сповільнюється, а шкірка швидко темніє. Водночас м’якуш у холоді псується повільніше, тому таким способом зберігають вже достиглі солодкі плоди. Отже, тримати банани у холодильнику допустимо, але тільки якщо вони вже стиглі і є необхідність трохи продовжити термін придатності.
Хліб. Не варто зберігати його в холоді, бо від цього м’якуш стане вологим і жорстким. Якщо плануєте з’їсти буханець у найближчі чотири дні, залиште його у хлібниці. Коли мова йде про більший термін, загорніть у м’який паперовий рушник і відправте в морозилку.
Мед. При правильному зберіганні термін придатності цього продукту практично не обмежений. Тримати мед краще в щільно закритій скляній банці в темному місці за температури від 5 до 20 градусів. Якщо ж у квартирі жарко, то на деякий час (тиждень-місяць) спробуйте покласти в холодильник. Однак назвати це місце відповідним все-таки не можна. Холод сприяє кристалізації меду і змінює його смак.
Шоколад. Цукерки та плитки шоколаду в холодильнику «сивіють». Відбувається це тому, що групи кристалів какао-масла за низьких температур збільшуються в розмірах і формують на поверхні білі плями. Якщо шоколад побілів, але термін зберігання у нього ще не вийшов, продукт можна використати в кондитерських цілях.