Де в Україні найщедріше родить гречка і отримують найбільшу зарплатню
Які рекорди встановили області нашої країни торік
2021-й запам’ятався багатьма антирекордами, насамперед пов’язаними з рівнем захворюваності та смертності від коронавірусу. Але було місце і добрим подіям — рекордному врожаю, зростанню зарплат та інвестицій тощо. Інтернет-видання «Слово і діло» дослідило, чим відзначилася кожна область України минулого року
Слава ДІЛО
Одразу кілька областей України можуть похвалитися небувалим урожаєм. У Херсонській області минулого року зібрали найбільший урожай овочів із відкритого ґрунту — 1,1 млн тонн; у Волинській був найщедріший урожай вівса — 95,7 тис. тонн; у Житомирській найбільше зібрали гречки (24,1 тис. тонн) та картоплі (1,9 млн тонн); у Чернігівській — урожай озимого жита (134,2 тис. тонн); у Кіровоградській — соняшника (1,6 млн тонн); у Вінницькій — зернових та зернобобових (6,6 млн тонн).
Київська область минулого року стала лідером за площею житла, прийнятого в експлуатацію — 1,4 млн квадратних метрів. Крім того, регіон лідирує за кількістю нових місць у дитсадках (2 тис. 860) та за обсягами виробництва яєць (3 млрд штук).
Вінницька область за 2021 рік реалізувала найбільший обсяг сільськогосподарських тварин на забій. Дніпропетровська стала лідером за обсягом проданої промислової продукції — на 559,8 млрд грн. Найбільший обсяг виготовлених будівельних матеріалів був на Одещині — на 24,2 млрд грн.
На Донеччині зафіксовано найбільший розмір середньомісячної зарплати по Україні — 14 тис. 809 грн. Найнижчий рівень безробіття у 2021 році припав на Харківську область — 6,8%.
Закарпатський регіон лідирує за кількістю відкритих пунктів вакцинації проти COVID 19–213 пунктів. Крім того, тут виконали 97% показників нового шкільного меню, встановивши лідерство у проведенні цієї реформи. А Полтавська область — перша із підключення шкіл до платформи «Всеукраїнська школа онлайн».
У Волинській області був найщедріший урожай вівса — 95,7 тис. тонн, а Рівненщина очолила рейтинг прозорості регіонів України.
Найменше дорожньо-транспортних пригод у 2021 році сталося у Луганській області — 907 випадків.
Черкащина може похвалитися найнижчою середньою ціною газу для населення за річним тарифом — 7,89 грн за кубометр.
Запорізька область стала лідером із встановленої потужності вітряних електростанцій. Також у регіоні вирощують найбільше черешні — 25% від усього обсягу в Україні.
Івано-Франківська область у 2021 році — перша із приросту капітальних інвестицій (+63,6%), Чернівецька — зі зростання обсягу капітальних інвестицій у житлове будівництво (+92,5%).
На Миколаївщині зафіксовано найвищий рівень оснащення багатоквартирних житлових будинків лічильниками теплоенергії — 98,7%. Хмельницька область стала лідером із встановленої потужності біомасових та біогазових електростанцій.
Рівненщина очолила рейтинг прозорості регіонів України. Львівська область стала рекордсменкою за кількістю вступників до закладів професійно-технічної освіти.
У рейтингу «Євромапа 3» Чернігівська область лідирує у сфері «Гендерна рівність».
Тернопільська область у 2021 році увійшла до Книги рекордів України за розміщення найбільшого банера із зображенням Степана Бандери. А Сумщина у першому півріччі стала лідером за часткою україномовних пісень в ефірі місцевих радіостанцій.
Читайте також у нас: «Збільшення хворих на коронавірус лякає: на Волині – 768 нових хворих, з них 4 – померли».