За 1,5 години лучанка «схудла» одразу на 15 кілограмів (Фото 18+)
На операційному столі пацієнтка позбулася не тільки велетенського живота, а й смертельної загрози, яку могла спровокувати гігантська вентральна кила — випадіння органів черевної порожнини в підшкірний мішок. А повернув хворій належну якість життя лікархірург, кандидат медичних наук, заступник медичного директора з хірургічної допомоги Луцького медичного об’єднання Олександр Федорчук, у практиці якого цей випадок далеко не унікальний
Знімки, зроблені до хірургічного втручання, просто вражають: громіздкий і розтягнутий живіт 67річної пацієнтки обвис аж до колін. Неможливо уявити, наскільки жінці було важко давати собі раду: ходити, вдягатися, взуватися, митися. Літня спека ставала справжньою мукою. Дискомфорт і біль вона терпіла понад десятиліття.
З етичних міркувань вважала недоцільним розпитувати подробиці, з’ясовувати, чому хвора так довго відкладала операцію. Відомо, що це міська жителька, яка, наскільки могла, дбала про себе. Можливо, й зверталася до лікарів, але не кожен хірург погодиться оперувати жінку з цілим букетом супутніх патологій — цукровим діабетом, анемією, серцевими проблемами, зайвою вагою.
Олександр Федорчук взявся допомогти недужій. Для нього це звична буденна робота.
Бог уберіг вашу пацієнтку від защемлення внутрішніх органів, адже, якщо я правильно розумію, вона носила їх у підшкірному мішку, ризикуючи життям.
— Оперативне втручання провели під загальним знеболенням. Виконали герніопластику, тобто усунули проблему з килою, і зробили пластику живота, — розповів Олександр Тимофійович, — загалом видалили понад 15 кілограмів зайвої шкіри та жиру. Загальний стан хворої покращився, її вже виписали додому.
Так співпало, що того дня, коли ми спілкувалися з Олександром Тимофійовичем Федорчуком, він мав проводити чергове хірургічне втручання з приводу післяопераційної грижі. Отже, патологія є поширеною?
— На жаль, такі випадки не є поодинокими. Причиною утворення вентральної кили є поєднання різних факторів, пов’язаних із підвищеним напруженням передньої черевної стінки, йдеться про нагноєння в ділянці післяопераційного рубця, надмірні фізичні навантаження, запальні процеси в черевній порожнині, тривалий сильний кашель тощо, — пояснює лікар. — Страждають і чоловіки, й представниці прекрасної статі. Але у жінок частіше буває важчий стан. Передня черевна стінка у них слабша, даються взнаки вагітності, пологи. А гормональна перебудова організму, пов’язана із віковими змінами, посилює схильність до ожиріння.
Читайте також: У 3-річного хлопчика з Луцька виявили рак нирок: родина просить про допомогу (Фото).
— Бог уберіг вашу пацієнтку від защемлення внутрішніх органів, адже, якщо я правильно розумію, вона носила їх у підшкірному мішку, ризикуючи життям.
— Так, могло бути й гірше. Торік оперував жінку із защемленням, і довелося видалити їй частину кишківника через порушення кровопостачання та некроз. Тому важливо вчасно звертатися по допомогу. Тоді частіше є змога проводити малоінвазивні, менш травматичні операції, — каже Олександр Тимофійович.
На сайті лікувального закладу, де була опублікована інформація про пацієнтку, яка позбулася 15 зайвих кілограмів і смертельної загрози для життя, можна побачити більш як пів сотні коментарів. Це слова вдячності тих людей, яких колись успішно прооперував авторитетний хірург. «Гордимося своїм односельчанином», — написали його земляки.
А родом Олександр Тимофійович із села Карпилівка, що на Ківерцівщині, відомого своїми багатодітними родинами. У сім’ї Федорчуків було п’ятеро нащадків, і з них двоє стали хірургами. Шлях до омріяної професії, який обрав услід за старшим братом, наш співрозмовник розпочав із Ківерцівського медучилища. А наступного року вже виповниться 30 літ його лікарського стажу.