Волинянин заправляє свою «волгу» дровами (Відео)
Житель села Осівці Камінь-Каширського району Олег Семенюк, щоб не витрачати великі кошти на пальне, вирішив здешевити свої поїздки, перевівши авто на тверде паливо. І тепер він не переймається зростанням цін на бензин, один літр якого заміняє 2,5-3 кілограмами дров
Олег В’ячеславович почерпнув ідею переобладнати автомобіль і перевести його на дрова із засобів масової інформації. Ще більше захопився цим, переглянувши безліч публікацій та відео в інтернеті, пише «Полісся».
— Я спочатку намагався зрозуміти, як працює ця система. Згодом вирішив самостійно зробити таку установку для автомобіля. Але фактично ще багато чого не розумів... Не вийшло. Перші експерименти проводив без авто... Зрозумів, що потрібно почекати, щоб у камері згорання створилася відповідна температура. А це 1200-1500 градусів. Тільки тоді цей газ починає горіти, — розповідає Олег Семенюк.
Згодом методом різних проб та підрахунків він усунув недоліки. Чоловік спочатку мав намір обладнати такою установкою «Москвича Пікапа». Обміркував, що в ньому зручно можна буде встановити все обладнання позаду у кузові. Але купити цей автомобіль ніяк не вдавалося. А коли випала нагода вигідно придбати у свата «Волгу», цим і скористався.
Єдина незручність такої системи – перш ніж рушити, потрібно 5-8 хвилин на те, щоб розгорілися дрова, накопичився газ, дійшов до двигуна, а лише тоді можна заводити.
— Та, щоб перевести Волгу на дрова, мою установку довелося переробляти. Бо ж на кожен двигун повинні бути відповідні розміри, зокрема, горловин … За певними формулами все вирахував та зробив, по-суті, заново, — зауважує.
А працює це саморобне обладнання, встановлене у багажнику «Волги», наступним чином: у газогенератор засипаються дрова, які поступово згорають у камері згорання, розміщеній внизу. До неї через турбінку для розпалювання подається повітря (коли працює двигун, він сам подає повітря, потік якого водій контролює вручну із салону спеціальним дроселем). Отже, утворений від згорання дров газ поступає у фільтр-циклон, звідти — на радіатор охолодження, де осідає конденсат. Потім газ надходить у ще один фільтр і знову на фільтр тонкої очистки. Вже звідси гофрою іде у двигун.
Як розповідає Олег В’ячеславович, у двигуні нічого не змінював, лише зняв повітряного фільтра, а замість нього встановив змішувач. В автомобілі залишився карбюратор, хоча бензинового бака взагалі зняв. Водії кажуть, що це, по-суті, не значні перетворення, а скоріш просто дообладнання. І, зокрема, для Олега Семенюка коштувало воно лише кілька тисяч гривень.
— Я витратив приблизно 3 тисячі гривень, щоб їздити безкоштовно, — посміхається власник «Волги» на дровах.
Єдина незручність такої системи – перш ніж рушити, потрібно 5-8 хвилин на те, щоб розгорілися дрова, накопичився газ, дійшов до двигуна, а лише тоді можна заводити.
До речі, за словами Олега, 2,5-3 кілограмів дров вистачає на 10 км. А однієї заправки (приблизно 20 кілограмів) – на 50 кілометрів.
Нагадаємо, «Волинь» писала про чоловіка, який переобладнав ЛУАЗ на вугілля.
— Найкращі, звичайно, дрова твердої породи, наприклад, дуб. Тоді автомобіль можна розігнати навіть до ста кілометрів. Але і так спокійно можна їхати на швидкості 80 кілометрів за годину, — розповідає Олег.
Свого часу він окрім цього мав намір своїми руками зробити «електролізер» для опалення будинку. Але після певних підрахунків зрозумів, що це буде економія палива лише на 20 відсотків.
— А от їздити на дровах виходить майже безкоштовно, — підсумовує задоволено Олег Семенюк.
Тетяна ПРИХОДЬКО.