Курси НБУ $ 42.04 € 43.38
Визнано банкрутом відому українську мережу супермаркетів

Що коїться!

Фото agronews.ua

Визнано банкрутом відому українську мережу супермаркетів

Накопичилися борги перед постачальниками...

Мережу супермаркетів «Фуршет» остаточно визнано банкрутом. Причина – відсутність можливості в повному обсязі розраховуватися за своїми поточними зобов’язаннями. Про це повідомляє news.obozrevatel.com, пише agronews.ua.

Про це йдеться у відповідному рішенні Господарського суду Дніпропетровської області. За ним, банкрутом визнано компанію «Рітейл Центр», яка була власником мережі. Також відкрито процедуру її ліквідації.

Процедуру банкрутства «Рітейл Центру» було розпочато рік тому – 18 січня 2021 року. Як випливає з матеріалів справи, початок цьому поклав позов фінкомпанії «Фінворк», яка викупила в іншої компанії – «Моден Трейд» – борг «Рітейл Центру». Його розмір становив 7,945 млн грн.

За даними GT Partners Ukraine, «Фуршет» останніми роками скорочував свою мережу через проблеми з кредиторами. У єдиному реєстрі судових рішень значаться десятки позовів від постачальників мережі.

Наприкінці 2020 року «Рітейл Центр» заплатив «Фінворку» 100 тис. грн і заявив, що виплатити решту суми – 7,845 млн грн – не може. «Фінворк» звернулася до суду, який ухвалив рішення про початок процедури банкрутства власника «Фуршету».

За даними GT Partners Ukraine, «Фуршет» останніми роками скорочував свою мережу через проблеми з кредиторами. У єдиному реєстрі судових рішень утримуються десятки позовів від постачальників мережі. Зокрема:

«Глобал Спірітс Європа» заявив про борг перед ним у 10,9 млн грн;

«Немиринецький харчовий комбінат» – у 6,87 млн грн;

«Житомирський м’ясокомбінат» – у 6,2 млн грн;

«Катеринославхліб» – 5,5 млн грн;

«Лакталіс Україна» – у 2,5 млн грн;

«Мейнпак» – у 2,2 млн грн;

«Маревен Фуд Європа» – у 2,1 млн грн;

«Хмельницький обласний пивзавод» – у 1,5 млн грн.

Це призвело до того, що наприкінці 2017 року мережа налічувала 75 супермаркетів, а наприкінці 2018-го – 66. На початку ж 2021 року їх залишилося лише 39. У результаті переговорів кредитний портфель вдалося знизити на 78,8% – зі 186,7 млн доларів до 39,6 млн доларів з урахуванням відсотків.

А в лютому 2021 року інтерес до покупки «Фуршету» виявила Fozzy Group, що володіє мережами супермаркетів «Сільпо» та «Фора». Антимонопольний комітет (АМКУ) навіть видав відповідний дозвіл.

Втім, пізніше АМКУ повідомив, що «Сільпо-Фуд» відмовилася від контролю над активами Фуршету у низці міст. Зокрема:

Львові;

Житомир;

Фастові;

Василькові;

Біла Церква;

Баришівці (Київська область);

частково у Кам’янці-Подільському.

Реклама Google

Читайте також: Головний кремлівський клоун потрапив до реанімації у тяжкому стані.

Telegram Channel