Смачна субота: Гарненька, руденька, з хвостиком зелененьким
Зазвичай вважається, що морква є доповненням до основного складу інгредієнтів у різних стравах. Однак цей коренеплід може використовуватись у якості головного компонента в багатьох наїдках, причому навіть у закусочних і десертних. Супи, гарніри, другі страви, салати і різноманітна випічка: кекси, торти, тістечка, оладки, пироги — чого лишень не готують із цього овоча! До речі, у деяких країнах Європи моркву вважають… фруктом. Приміром, у Португалії з неї готують варення, джем та мармелад, а за законодавством ЄС, варення можна варити тільки з фруктів… Та хай там як класифікують моркву — щодо її користі для організму ніхто не дискутує
Суп-пюре
Завжди намагайтеся додавати у страви з моркви вершки, вершкове масло, молоко — так наявні у ній корисні речовини краще засвояться організмом
Інгредієнти: 700 г моркви, 500 мл курячого бульйону, 200 мл вершків (20–22% жирності), 70 г фенхелю, 40 мл оливкової олії, 4 зубчики часнику, 1 цибулина, 1 ч. л. солі.
Приготування. Цибулю і фенхель очистити, покраяти брусочками й обсмажити в невеликій кількості олії, додавши подрібнений часник. Моркву пошкрябати, нарізати чималими шматками, залити водою так, щоб вона тільки її покривала, відварити до м’якості, покласти в каструлю засмажку. Блендером пюрувати суп спочатку на повільній, потім на максимальній швидкості, влити бульйон, перемішати. Додати вершки, ще раз перемішати, довести до кипіння і відразу зняти з плити. Подавати з грінками.
Салат «Популярний»
Він недарма має таку назву, адже закуску з плавлених сирків із часником хоч іноді готує кожна господиня. Але навіть такому звичному наїдкові можна додати свіжості
Інгредієнти: 2 морквини, 2 плавлені сирки, 3 варені яйця, 2 ст. л. майонезу, 1–2 зубчики часнику, сіль за смаком.
Приготування. Зварені круто яйця і заморожені попередньо сирки (якщо потримати їх у морозильній камері 1,5–2 години, то вони краще труться) натираємо на крупній тертці. Сиру моркву чистимо і тремо на середній тертці. Змішуємо всі інгредієнти, додавши пропущений через прес часник, солимо за смаком і заправляємо майонезом. Страву можна подати як салат або використовувати як намазку для канапок. Крім того, він ідеально доповнює смак м’ясних наїдків.
Морквяні котлети
Уже й піст не за горами, тож рецепти вегетаріанських овочевих котлет стануть господиням у пригоді
Інгредієнти: 5–7 варених морквин середнього розміру, 100 г манки, 1 ст. л. цукру, 1 ч. л. солі, 0,5 ч. л. перцю чорного меленого.
Приготування. Моркву чистимо від шкірки, пропускаємо через м’ясорубку і перекладаємо в миску. Додаємо цукор, сіль, перець та половину манної крупи, ретельно перемішуємо всі інгредієнти до однорідної маси. Формуємо з морквяного фаршу невеликі котлети, добре обкачуємо їх у манці, що залишилася. У сковороді розігріваємо олію й обсмажуємо котлети з обох боків до утворення золотистої скоринки (по 3–4 хвилини). Потім накриваємо кришкою і на маленькому вогні смажимо ще 10 хвилин. Страва смакуватиме і гарячою, і холодною, її можна подавати як самостійну або з овочами чи салатом.
Страва смакуватиме і гарячою, і холодною, її можна подавати як самостійну або з овочами чи салатом.
До речі
- Готувати такі котлети можна також у духовці, пароварці або мікрохвильовці.
- Манку в морквяному фарші іноді заміняють вівсяними пластівцями.
- Цікавий варіант — додати у фарш подрібнені волоські горіхи, тоді котлети будуть смачнішими і більш поживними.
- Якщо ви смажите солодкі морквяні котлети, всипте, крім цукру, ще й ванілін і подавайте страву зі сметаною або варенням.
- Готові пісні морквяні котлети зверху можна притрусити кунжутним насінням — і смачно, і красиво.
- Додайте до фаршу замість солі і чорного меленого перцю родзинки або інші подрібнені сухофрукти — смак страви буде дивовижний.
- Обкачувати котлети можна не тільки в манній крупі, але і в панірувальних сухарях.
Реклама Google
Торт «Королева осені»
Колись дуже популярний, хоч нині призабутий десерт. Але надзвичайно корисний, а тому вартий уваги
Інгредієнти: для коржів — 4 яйця, 2 скл. цукру, 2 ч. л. соди (погасити оцтом), 2 скл. тертої моркви, 1,5 скл. борошна; для крему — 0,5 кг сиркової маси, 200 г масла, 0,5 скл. цукру.
Приготування. Яйця збити з цукром, додати соду, погашену оцтом, натерту на дрібній тертці моркву та борошно, добре перемішати. Форму змастити маслом, притрусити борошном, викласти частину тіста і розрівняти. Спекти 3–4 коржі. Для крему сиркову масу добре розтерти з цукром і вершковим маслом, перемастити коржі, зверху посипати крихтами або (і) прикрасити сухофруктами та горіхами.
Читайте також у нас: «Обережно: цей продукт «вбиває» ваш імунітет».