Зв'язок із Єрмаком та розподіл дозволів на МАФи: Що відомо про скандал із «слугою» Трубіциним, якого затримали на хабарі
Депутата Київради від «Слуги народу» затримали на отриманні хабаря за дозвіл на ведення торгівлі
Детективи НАБУ 9 лютого затримали депутата Київради від провладної партії «Слуга народу» Владислава Трубіцина, який очолює комісію з питань підприємництва та благоустрою. Його викрили на отриманні хабаря в 1,2 млн грн, після чого обранець наче як навіть намагався втекти від правоохоронців.
Журналісти Depo.Київ розбирались в скандалі навколо столичного депутата, викритого на хабарі.
Що говорять в НАБУ
В Національному антикорупційному бюро заявили, що Трубіцина та інших фігурантів затримали на отриманні 1,26 млн грн неправомірної вигоди. На момент підготовки матеріалу вирішується питання про повідомлення їм про підозру.
Правоохоронці повідомили, що група осіб на чолі з Трубіциним, серед яких були керівники столичних КП, організували схему одержання хабарів за забезпечення перемоги у електронних торгах на право розміщення точок сезонної пересувної торгівлі заздалегідь визначених учасників, а також подальшого безперешкодного використання точок.
Йшлося про сім локацій у різних районах столиці (Дарницькому, Дніпровському, Шевченківському тощо). Свої «послуги«учасники схеми оцінили у 1,39 млн грн на рік, які згодом вони планували розподілити між собою.
Журналіст Олег Новіков, який досліджує діяльність НАБУ зазначено, що спочатку правоохоронці затримали неофіційного помічника депутата, самого політика шукали, оскільки він намагався втекти від переслідування.
Нардеп Олексій Гончаренко ж заявив, що Трубіцин ховався від правоохоронців в будівлі Оболонської РДА.
Єрмак, МАФи та Кулеба
За інформацією журналіста Юрія Бутусова, Трубіцин начебто є людиною голови Офісу Президента Андрія Єрмака та нового голови Київської ОДА Олексія Кулеби, який раніше був заступником мера Києва Віталія Кличка та директором департаменту благоустрою КМДА.
«Хабарники вимагали гроші від підприємця за видачу річного дозволу на роботу для мережі МАФів – «черепашок» для ведення торгівлі у центрі Києва. Трубіцин – ключова людина у видачі дозволів на МАФи в Києві. Це людина, пов'язана з главою Офісу Президента Андрієм Єрмаком, який до свого походу в політику займався як юрист та лобіст оформленням дозволів на МАФи, літні майданчики ресторанів та об'єкти нерухомості в Києві. Саме Єрмак призначив свою людину Олексія Кулебу на посаду начальника департаменту благоустрою Києва. Трубіцин був безпосередньо пов'язаний і з Кулебою та з Єрмаком», – написав Бутусов.
«Трубіцин є одним з найвпливовіших та довірених осіб ОП у Києві, одним з тих, хто вирішує будь-які питання «слуг народу» в столиці»
Він припускає, що президент Володимир Зеленський захищатиме Трубіцина від переслідування, а також порівняв депутата зі скандальним заступником голови ОП Олегом Татаровим та нардепом Олександром Трухіним.
«Трубіцин є одним з найвпливовіших та довірених осіб ОП у Києві, одним з тих, хто вирішує будь-які питання «слуг народу» в столиці», – додав Бутусов.
У Зеленського звинувачують Кличка та обіцяють відповідальність Трубіцину
Скандал із Трубіциним прокоментувала очільниця партії «Слуга народу» Олена Шуляк. Вона заявила, що факт фігурування в скандалі не тільки депутата від «слуг», але й директора одного з КП є підтвердженням того факту, що у владі міста процвітає корупція, в якій замішані підлеглі міського голови. Шуляк наголосила, що очікує на всебічне та ретельне розслідування. За її словами, політична команда «слуг» забезпечила правоохоронців захистом від будь-яких посягань і надала твердий правовий фундамент.
«Ми чекаємо на всебічне та ретельне розслідування справи антикорупційними та правоохоронними органами. Саме наша політична команда забезпечила все необхідне для того, щоб Національне антикорупційне бюро, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Вищий антикорупційний суд були захищені від будь-яких посягань і мали твердий правовий фундамент. Сподіваємося, що професійна та неупереджена робота детективів НАБУ, прокурорів САП, суддів, а відповідно і адвокатів дозволить отримати справедливий вирок – обвинувальний чи виправдальний», – зазначила народна депутатка.
Глава партії додала, що політична відповідальність повинна бути набагато швидшою, ніж кримінальна чи адміністративна. «Особливо за діяння, які можна розглядати як корупційні. Саме тому я, вже сьогодні, видала розпорядження про скликання, відповідно до ст. 9.1.4 Статуту Партії, позачергової конференції Київської міської організації Політичної партії «Слуга народу» для розгляду цього інциденту і ухвалення відповідних рішень по відношенню до Владислава Трубіцина. Сподіваюся, реакція міського голови Києва на корупцію в комунальних підприємствах буде такою ж швидкою», – резюмувала вона.
Тобто, у центральній владі обіцяють відповідальність для Трубіцина, якого, скоріш за все, виключать з партії «Слуга народу», а також не втрачають шансу вдарити по міському голові Віталію Кличку, звинувачуючи його підлеглих в корупції, адже у справі про хабар фігурують саме місцеві чиновники.
Читайте також: Екссуддя Чаус розповів, як викрадачі змушували обмовляти Порошенка та Бурбу.
Трубіцин вже потрапляв до скандалу через п'яну бійку
В листопаді 2021 року Владислав Трубіцин вже ставав фігурантом іншого скандалу — в середині листопада Telegram-канал «ПриСлуга» опублікував відео, де депутат від «Слуги народ» Владислав Трубіцин намагався вдарити колегу з «Єдності» Ярослава Федоренка у будівлі КМДА. Він нібито намагався вдарити колегу через ревнощі, втім, йому лише вдалося звалити з ніг свою однопартійку Євгенію Кулебу.
На відео, начебто п'яний Трубіцин у колонній залі КМДА спочатку обіймається з колегою по фракції Євгенією Кулебою, а потім, нібито приревнувавши її до депутата від «Єдності» Ярослава Федоренка, спробував вдарити останнього. Але все, що вийшло у Трубіцина, це – збити з ніг Євгенію Кулебу. Пізніше Трубіцин підтвердив факт інциденту та зазначив, що «депутати Київради – теж звичайні люди».
Сам Трубіцин своє затримання за отримання хабаря поки що не коментував.