Курси НБУ $ 41.98 € 43.67
Ніч не спали, плакали, молилися: жителі Луганщини розповіли, як пережили обстріл терористів «Л/ДНР»

Російські пропагандисти продовжують нагнітати ситуацію.

Фото obozrevatel.com.

Ніч не спали, плакали, молилися: жителі Луганщини розповіли, як пережили обстріл терористів «Л/ДНР»

Російсько-окупаційні війська продовжують обстрілювати населені пункти на Донбасі

Місцеві жителі розповідають, що не сплять ночами та змушені ховатися у підвалах. Внаслідок ударів терористів багато будинків залишилося без води та опалення. А діти перебувають у шоковому стані після того, як поряд зі школою та садком розірвалися снаряди, передає OBOZREVATEL.

Проте російські пропагандисти продовжують нагнітати ситуацію та залякують жителів окупованих територій евакуацією та наступом української армії.

Станиця Луганська зараз відходить від обстрілу. Там у четвер, 17 лютого, снаряд терористів потрапив у дитячий садок. Малюки та виховательки в цей момент були в будівлі.

Місцева мешканка Наталя відразу ж кинулася туди, коли дізналася про обстріл: «Там діти лежали на підлозі, хтось плакав, хтось молився. По деяких прибігли батьки просто під обстрілами. Були контужені дві працівниці. Це було жахливо! Досі не можу прийти до тями, а для дітей це буде травма на все життя».

«Вчора було дуже страшно. У мене дитина школяр, у них зараз карантин, тому вона була вдома. Але ми сильно злякалися, коли почало бахати. А от маленькі діти в садку пережили стрес. Деякі намагаються стверджувати, що все неправда, жодного влучення не було, але моя родичка бачила все це, всю ніч були чутні постріли, діти спали, а ми сиділи й охороняли їх. Страшно. Не у всіх у будинках є добрі підвали. Та й якщо будинок звалиться, то нас там просто засипле. Тому діватися нікуди», – каже місцева мешканка Людмила.

Читайте також: Терорист Пушилін оголосив про початок масової евакуації населення ОРДО в Росію.

«Я не знаю, кому це потрібно – стріляти по мирному населеному пункту. Ми просто хочемо спокійно тут жити і працювати. Уже давно не було такого. Я, звичайно, розумію, що бойовики хочуть нас залякати. Але, наприклад, моя свекруха наслухається російського телебачення і запевняє, що в нас стріляють українці. От як їй пояснити?» – розповідає мешканка Станиці Луганської Валентина.

Жінка каже, що 18 лютого багато дітей залишилося вдома, ніхто нікуди не пішов. Або батьки взяли малюків із собою працювати. «Боїмося, сидимо вдома і спостерігаємо, що буде далі. Ті, хто має йти на роботу, непокояться за рідних, які залишилися вдома. Мене сусідка попросила в разі чого наглянути за її літньою мамою, вона ледве пересувається», – продовжує Валентина.

У Станично-Луганській сільській громаді повідомили, що постріли там чутні досі: «Здебільшого страждає Кондрашівка, вона на околиці Станиці. Усю ніч стріляли, пошкоджено вісім житлових будинків – де стіни, де дахи зруйновані. Жертв немає. У нас є бомбосховища, у людей підвали. У кого нічого немає, то перечікують усе це під стінкою будівлі. Також пошкодили електропостачання. Наразі його відновили частково – в дитячому садку, школі. Банкомати не працюють, з інтернетом проблеми. Немає водопостачання, оскільки воду в будинки подають за допомогою електронасосів. Пошкоджені лінії електропередач у різних місцях. Електрики бояться ремонтувати, там можуть залишитися снаряди, що не розірвалися. Тому спочатку ті місця повинні обстежити співробітники ДСНС».

Також 17 лютого під обстріл потрапило селище Врубівка (Попаснянський район Луганської області). Там терористи обстріляли школу. Снаряд упав буквально за кілька метрів від будівлі, уламками були пошкоджені вікна та стіни.

«Все почалося раптово, люди з вулиць розбіглися. У школі якраз були тільки молодші діти, бо у середніх та старших класів карантин. Звичайно, діти дуже злякалися, плакали, дзвонили батькам. Учителі вивели їх у коридор, де немає вікон, і намагалися заспокоїти. Когось тримали на руках. У одного хлопчика почався епілептичний напад, але вдалося йому швидко запобігти. По багатьох дітей прибігли їхні рідні, решту потім відвели до підвалу», – розповідає очевидця подій Альона.

Окупанти також пошкодили газопровід, селище залишилося без опалення та світла.

Український журналіст Микита Синіцин, який раніше жив у Горлівці, розповідає, що навколо цього населеного пункту 18 лютого з 7:30 до 10:00 було чутно постріли. Знайомі також повідомили йому, що напередодні перекривали трасу на Донецьк, але після 11:00 дорогу знову відкрили.

Реклама Google

Telegram Channel