У другому турі розрив між Зеленським і Порошенком скоротився до мінімуму - SOCIS
Рейтинги Зеленського і Порошенка майже зрівнялись, розрив у другому турі скоротився з 49% у 2019 році до 2% у лютому 2022 року
Такі результати в рамках соціологічного дослідження «Про ставлення українців до загрози повномасштабної війни і способи подолання безпекової кризи» публікує SOCIS.
Якби вибори президента України відбулися найближчої неділі, за Володимира Зеленського готові голосувати 23,7% серед тих хто визначився і піде на вибори. За Петра Порошенка - 21,9% серед тих, хто визначився та піде голосувати.
Володимир Зеленський очолив антирейтинг українських політиків. За нього за жодних обставин не проголосують 31,8% опитаних.
Різниця між Зеленським і Порошенком – у межах статистичної похибки.
Інші кандидати: Ю.Тимошенко 9,3%, Ю.Бойко 8,5%, Д.Разумков 8,2%, Є.Мураєв 7,7%, І.Смешко 7,4%. Інші кандидати мають менші результати.
Володимир Зеленський очолив антирейтинг українських політиків. За нього за жодних обставин не проголосують 31,8% опитаних.
У другому турі розрив між Зеленським і Порошенком скоротився до історичного мінімуму. За Зеленського готові голосувати 51%, за Порошенка – 49%. Як відомо, у 2019 році у другому турі Зеленський отримав 73, 22%, Порошенко 24,45%.
Читайте також: Порошенко в інтерв’ю польському радіо: якби у 2008 році Україна отримала ПДЧ в НАТО – зараз у Європі було б безпечніше.
В опитування КМІС, яке було оприлюднене 16 лютого, рейтинг В. Зеленського становить 25,1% серед тих, хто визначився з вибором. За П. Порошенка готові голосувати 21,8% серед тих, хто визначився з вибором.
Порівняно з груднем 2021 року розрив між В. Зеленським і П. Порошенком скоротився з 7,4% (серед тих, хто визначився з вибором) до 3,3% - зазначає КМІС.
В опитуванні Центру Разумкова, оприлюдненому 1 лютого, якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, В. Зеленський отримав би 26,0% голосів тих, хто має намір взяти участь у виборах і визначився з вибором, П.Порошенко - 24,2%.
Терміни проведення дослідження: 11 – 16 лютого 2022 року. Результати репрезентативні на рівні всієї країни за показниками віку (старші 18 років), статі, типу поселення (місто/село) та поділу на області. Опитування не проводилось в АР Крим та на непідконтрольній українській владі частині Донецької та Луганської областей. Загалом було опитано 2000 респондентів. Метод дослідження: телефонне інтерв'ю САТІ (Computer Assisted Telephone Interviewing) з використанням планшетів. Статистична похибка вибірки (довірчий інтервал(sad) +/- 2,4%. Середня тривалість одного інтерв'ю склала 12 хвилин.