Чому хворіємо на COVID-19 повторно?
Повторні інфекції зміцнюють імунітет. Однак такий імунітет все одно не даватиме стовідсоткового захисту, інформує сайт «Новое время» з посиланням на висновки Пола Хантера, професора медицини Університету Східної Англії.
Коронавірус майже завжди потрапляє в організм людини через ніс та горло. Імунітет у слизових оболонках цієї зони має тенденцію бути відносно недовговічним .
Повідомлення про повторні зараження стали звичним явищем, особливо після появи омікрону. Ранні дослідження з Південної Африки (все ще перебувають у препринті і очікують розгляду іншими вченими) підтверджують, що ризик реінфекцій значно збільшився після того, як набув поширення варіант омікрон.
То чому ж кількість повторних заражень збільшується? Якщо пояснити просто — наш імунітет більше не в змозі запобігати інфекції. Це може бути пов’язано з виникненням нового штаму вірусу, такого, як омікрон, який через мутації в його формі менш розпізнається імунною системою, а також, що вірус обходить імунітет, який сформувався до цього. Або це може бути тому, що імунітет послабився відтоді, як ми востаннє інфіковані або вакциновані. Ми знаємо, що це особлива проблема з імунітетом до COVID-19 — це потреба в бустерних дозах.
Також, як я вже згадував раніше, коронавірус майже завжди потрапляє в організм людини через ніс та горло. Імунітет у слизових оболонках цієї зони має тенденцію бути відносно недовговічним у порівнянні із системним імунітетом у всьому організмі. Це може пояснити, чому захист від тяжких захворювань, які зазвичай знаходяться у легенях, триваліший, ніж захист від звичайних інфекцій.
Читайте також: Нещеплена волинська вчителька виграла суд у справі про відсторонення з роботи