Не тільки гарячим шоколадом...
Повертаючись додому з холоду і сльоти, ми хочемо зігрітися смачним теплим напоєм, тож зазвичай запарюємо традиційні чай чи каву, багато хто полюбляє і гарячий шоколад, який додає енергії і поліпшує настрій. Та рецептів оригінальних зимових напоїв є чимало, а проявивши фантазію – можна вигадати і власні. Завдяки використанню спецій вони не лише прекрасно зігрівають, а й допомагають зменшити апетит, покращити обмін речовин, зміцнити імунітет. А ще – це просто смачно!
Чай масала
Такий рецепт чаю на молоці родом з Індії. У кожній провінції — свої секрети приготування масали, тому з прянощами, що входять до його складу, можна сміливо експериментувати. Кажуть, напій тонізує організм, зміцнює імунітет, що дуже важливо в період застуд
Інгредієнти: 400 мл молока, 2 ст. л. чорного чаю, 1 ч. л. насіння кардамону, 1/3 ч. л. меленого чорного перцю, 100 мл води, 2 ст. л. цукру, корінь свіжого імбиру (кубик 3х3 см).
Приготування. Насіння кардамону розмолоти, імбир подрібнити і розім’яти. Воду закип’ятити, всипати в неї цукор, чайну заварку, спеції, імбир і прокип’ятити кілька секунд, потому влити молоко (попередньо його не треба нагрівати), довести все разом до кипіння, а тоді процідити.
До речі
Якщо хочете зробити чай міцнішим — можна прокип’ятити воду із заваркою довше або ж остудити чай, що закипів, а потому довести його до кипіння ще раз.
Можна використати вже готові мелені порошки імбиру і кардамону.
Повертаючись додому з холоду і сльоти, ми хочемо зігрітися смачним теплим напоєм.
Глінтвейн класичний
Звичайно, він залишається найпопулярнішим зимовим напоєм
Інгредієнти: 0,75 л червоного сухого вина, 100 мл води, 2–3 ст. л. меду, 1 лимон, 1 апельсин, 1 яблуко, 1 ч. л. тертого імбиру, 1/4 ч. л. мускатного горіха, 2 палички кориці, 4 бутони гвоздики.
Приготування. У каструльці змішати гвоздику, мускатний горіх, корицю, імбир. Влити води, довести до кипіння, зняти з вогню, отриманий відвар процідити. Апельсин, яблуко і лимон нарізати дольками. У каструлю з відваром із прянощів влити вино, додати нарізані фрукти, знову довести до кипіння, але в жодному разі не кип’яти. Подавати гарячим.
Глінтвей із білого вина з цитрусовим лікером
Напій на основі білого вина відзначається більшою ніжністю, делікатним смаком, а в поєднанні з цитрусовим лікером набуває особливого аромату
Інгредієнти: 400 мл білого вина, 150 г цукру, лимонна цедра за смаком, 2 палички кориці, 300 мл цитрусового лікеру.
Приготування. Суміш білого вина, цукру та спецій нагрійте на слабкому вогні до 70 градусів. Цитрусовий лікер розподіліть по склянках, доповніть гарячою сумішшю і подавайте до столу.
Ягідний каркаде
Цей чай має оригінальний смак та допомагає втамовувати спрагу і в спеку, і в морозні зимові дні. Тільки влітку його п’ють холодним, а взимку — гарячим
Інгредієнти: 1 ст. л. пелюсток гібіскуса, 2–3 листочки м’яти, 250 мл води, заморожені ягоди — до смаку.
Приготування. Каркаде запарити водою, нагрітою до температури 90 градусів, разом із листям свіжої або сушеної м’яти, накрити кришкою чи блюдцем і залишити, щоб чай настоявся впродовж 5–10 хвилин, потому додати в нього 1–2 столові ложки заморожених ягід і перемішати. З каркаде добре поєднуються полуниця, смородина, ожина, вишня, малина.
Імбирно-лимонний чай
Цей ароматний і смачний чай можна пити й в холод, й в спеку — він має здатність стабілізувати теплообмін. А ще обидва його складники багаті на вітаміни та мінерали і запобігають відкладанню жиру в організмі, тож стануть у пригоді тим, хто хоче схуднути
Інгредієнти: 100 г імбиру, 1 лимон, вода або чорний чай, мед до смаку.
Приготування. Вимити імбир і лимон. Розрізати лимон на шматочки й ретельно видалити всі зернятка — інакше напій буде гірким. Імбир також порізати й подрібнити інгредієнти блендером до стану пюре (лимон зі шкіркою, імбир — за бажанням). 1 чайну ложку отриманої суміші залити гарячою водою або вже завареним чаєм (60–70 градусів), настояти під кришкою 5 хвилин, додати мед і розмішати.