Якщо ти професіонал, то і номер «13» на куртці — не завада здобути медаль!

Фото із сайту noc‑ukr.org.

Уже на двох поспіль Білих Олімпіадах нагороди для збірної України виборює лишень один спортсмен,  якому 4 травня «стукне» 34 роки

У неділю, 20 лютого, завершилися XXIV зимові Олімпійські ігри в Пекіні.
Загальнокомандний медальний залік Білої Олімпіади знову виграла збірна Норвегії. До того ж, представники найзимовоспортивнішої нації світу встановили новий рекорд за кількістю здобутого золота — 16 медалей найвищого ґатунку.
Щодо збірної України (до Китаю полетіли 45 «синьо–жовтих» спортсменів, які виступали у 12 видах спорту із 15 можливих), то наш виступ на головних стартах чотириліття можна було б сміливо назвати провальним, якби знову не фристайліст Олександр Абраменко (на фото)! Цього разу наш лижний акробат виборов срібло (нагадаємо, у Пхьончхані-2018 Сашко узяв золото — і тоді це також була єдина медаль збірної України). До цього жоден представник/представниця України не здобували медалей на двох зимових Іграх. А ще Олександр Абраменко спростував міф про «прапороносне прокляття», згідно із яким спортсмен, що не несе прапор на церемонії відкриття Ігор, не виграє медаль.
Що ж інші наші олімпійці? На превеликий жаль, абсолютна більшість із них була в Пекіні звичайнісінькими статистами, часто демонструючи просто плачевні результати. Для порівняння: така «північна» країна, як Нова Зеландія, відправила до Китаю утричі меншу за нашу делегацію спортсменів (15 проти 45), проте вони спромоглися вибороти два золота і одне срібло. Це для любителів порозмірковувати на тему «Ну, ми ж не Норвегія — у нас клімат інший…»…

А ще Олександр Абраменко спростував міф про «прапороносне прокляття», згідно із яким спортсмен, що не несе прапор на церемонії відкриття Ігор, не виграє медаль.

Натомість дуже яскраву емоцію в останній день Ігор українцям подарували хокеїсти збірної Фінляндії. У фіналі олімпійського турніру представники країни із населенням 5,5 мільйона осіб зустрічалися зі збірною «вєлікай Рассєї» (яка виступала під сором’язливою вивіскою–абревіатурою «ОКР»), здобули вольову перемогу з рахунком 2:1 (після першого періоду поступалися 0:1), вперше стали олімпійськими чемпіонами з хокею… і присвятили свою перемогу Україні! Бо ж кому, як не фінам, найкраще розуміти нинішню ситуацію українців — адже Суомі у 1917 — 1921 та 1939 — 1940 роках так само виборювала (і виборола!) право на вільний від Московії розвиток…
Ну, а «Рассєя» таки б не була «Рассєєю», якби… не придумала свій власний «загальнокомандний медальний залік»! Низка тамтешніх ЗМІ поширили таблицю здобутків Пекіна-2022, в якому ОКР посіла не дев’яте, а… друге місце відразу за Норвегією, посунувши на третє навіть Німеччину з її 12 золотими медалями (в ОКР лише шість — при цьому одне золото у дивному статусі «не врученого» (після перемоги у командних змаганнях із фігурного катання з’ясувалося, що 15–річна одиночниця Каміла Валієва у грудні здала позитивний тест на допінг)).

Пряма мова

Олександр АБРАМЕНКО, срібний медаліст Пекіна-2022:
«Україно, дякую за підтримку! Ця медаль для всієї нашої країни та кожного українця».