Чому лимон не плодоносить?
Причин може бути багато. Треба добре розібратися в тому, чи не допущені помилки в догляді, а також чи не з’явилися на дереві шкідники
Відсутність щеплення. Якщо саджанець був вирощений з кісточки, то врожаю і цвітіння від нього чекати не варто. Плодоносний лимон повинен бути обов’язково щепленим. Для цього використовують переважно сорти Мейер і Діоскурсія, які здатні давати врожай уже наступного року. Підщепою може бути вирощений з кісточки апельсин або грейпфрут.
Неправильний температурний режим. Лимон не переносить коливань температури. При різких її перепадах рослина може рясно зацвісти, але потім скинути квіточки. Вирощувати деревце рекомендується при +20 — +24 °C. Спека негативно позначається на його рості і розвитку, а особливо в умовах закритого приміщення. У період із листопада по лютий, коли культури перебувають у стані спокою, вводиться особливий режим утримання: низька температура повітря в кімнаті, відсутність будь-яких процедур та скорочення поливів.
Кількість квіток треба нормувати. На кожні 10 листочків повинна бути 1 квіточка.
Недостатня вологість. Дерево лимона любить вологий клімат у приміщенні. В іншому випадку бутони з квітами не формуватимуться зовсім або будуть обсипатися. Для зволоження повітря використовують спеціальні пристосування або просто встановлюють у кімнаті відкриту посудину з водою. Також рослині регулярно проводять обприскування (двічі на добу).
Рясне цвітіння. Іноді лимон цвіте, але не плодоносить. Фахівці рекомендують нормувати кількість квіток, видаляючи зайві. Якщо їх буде рясно, то дерево втратить багато сил і на формування зав’язі їх уже не вистачить. На кожні 10 листочків повинна бути 1 квіточка. Усі цитрусові зазвичай цвітуть улітку маленькими білими квітами з приємним насиченим ароматом. Щоб з’явилися плоди, рослини потрібно винести надвір – і вітер чи бджоли запилять їх, або можна зробити це штучно: ватною паличкою (пензликом) зняти пилок із тичинок і перенести на приймочки.
Невчасне обрізування. Після того, як молода рослина зміцніє і дасть нові пагони, її слід прищипувати. На кожній гілці залишають 3–4 листки. Цей метод обрізки дає змогу дереву вирости потужним, здатним утримувати плоди до повноцінного дозрівання.
Брак вітамінів і мінералів. Під час цвітіння лимон потребує хорошого підживлення. Якщо не удобрювати грунт, то дерево скидає цвіт і не утворює зав’язі.
Хвороби і шкідники. У період цвітіння найнебезпечнішими вважаються грибкові інфекції. Щоб запобігти їх появі і розвитку, треба контролювати рівень вологості і нормувати полив. Необхідно невідкладно вжити заходів зі знищення шкідників і патогенної флори, оздоровити лимон. Тільки після цього він зможе порадувати рясним цвітінням.
За матеріалами supercomputer.com.ua, kvitkainfo.com, harbuzttps.
Читайте також: «Придумайте щось»: Олена Кравець зі слізьми звернулась до російських колег по КВК.