Без паніки: Луцький лікар не радить зараз приймати йод
Превентивно, аби вберегти щитовидну залозу в разі катастрофи на АЕС, йод приймати не варто. Його потрібно пити безпосередньо в разі аварії, про що населенню повідомлятимуть відповідні служби
Інформаційному агентству Волинські Новини сімейний лікар Ростислав Дудік розповів, що йод у випадку катастрофи на АЕС приймають, аби щитовидна залоза була задіяна в поглинанні йоду, який п’ємо, а не зовнішнього радіаційного.
«Ефективність прийому йоду в такому випадку – 90-100%. Він суттєво зменшує ризик ураження щитовидної залози», – сказав лікар.
Як наголосив, нині йод приймати не потрібно, адже, як повідомляють пресслужби, радіаційний фон у країні – в межах норми.
«Показники в разі реальної загрози вимірюватимуть відповідні служби, які й інформуватимуть населення про це на телебаченні, в різноманітних месенджерах», – зазначив Ростислав Дудік.
Він додав, що в багатьох препаратах, як-от «Йодомарин», вміст йоду мінімальний, тож у випадку реальної загрози ці таблетки будуть неефективні.
Найбільш ефективний препарат – «Калію йодит».
«Найбільш ефективний препарат – «Калію йодит» (доза для дорослих – 250 мл або пів таблетки). Як альтернатива – звичайний 5% розчин йод (для дорослих – 40 крапель на воду чи молоко)», – пояснив лікар.
Читайте також: Що покласти в аптечку: поради МОЗ