Олександр Оксанченко загинув у повітряному бою, викликаючи вогонь на себе (Відео)
З першого дня нападу російських військ на Україну офіцер захищав наше небо від вишколених москальських нікчем, які прилетіли бомбити мирних людей. Він — український герой
Олександра Яковича Оксанченка в авіасвіті знали усі: в Україні він перший із льотчиків-винищувачів опанував надскладні фігури льотного пілотажу, а коли демонстрував свою майстерність на міжнародних шоу — рівних йому не було. Переказували, що глядачі найбільших світових авіашоу в Чехії, Польщі, Бельгії не могли дочекатися, коли в небо злетить українець Оксанченко.
На металевих крилах він витворяв такі неймовірні піруети на такій величезній швидкості, що спостерігачам дух забивало від захоплення й подиву. Отож зі змагань наш ас повертався з найвищими нагородами. А як вам перемога у номінації «Найкращий пілотаж серед країн — партнерів НАТО» у Великій Британії?!
Більше ніж дві тисячі льотних годин! Його почерк та стиль знав увесь світ. Олександр однаково успішно літав на Л 39, МіГ 21, Су 27. При цьому всьому людей, які мали нагоду знати Оксанченка, найбільше вражала його скромність. На захопливі слова, що він справжній ас, полковник Оксанченко відповідав: «Мати таке звання — це величезна відповідальність, що передбачає постійну працю над собою».
Якось у ході інтерв’ю після чергового тріумфу льотчик-ас поділився, що фігура вищого пілотажу — це не просто красивий маневр, щоб вразити глядача, а елемент реального бою. До статуеток і дипломів ставився стримано, але незмінно підкреслював, що в авіацію необхідно інвестувати постійно і багато, про які б величезні кошти не йшлося. Казав: «Аби це розуміти, потрібно просто вивчати історію». Як у воду дивився…
Доля розпорядилася так, що Олександр Оксанченко став одним із найкращих майстрів не повітряного шоу, а бою. Ще раніше, 2016 року, його нагородили орденом Данила Галицького за захист повітряного простору в зоні АТО та під час окупації Криму. Його друзі з авіасвіту не раз казали, що Оксанченко — справжній герой, ще задовго до того, як війна підвела під цими словами гірку риску…
Якось у ході інтерв’ю після чергового тріумфу льотчик-ас поділився, що фігура вищого пілотажу — це не просто красивий маневр, щоб вразити глядача, а елемент реального бою.
Одночасно славетний льотчик доклав багато зусиль, аби передати свої навики молодим колегам. Правду через воєнний час з’ясувати неможливо, але подейкують, що пілот-привид, який нині наводить жах на російських стерв’ятників й утверджує віру в перемогу серед нас, українців, є вихованцем Олександра Яковича.
25 лютого патріот і ас, чоловік, батько двох чудових доньок, який у квітні міг підняти келих за свої 54, Олександр Оксанченко вилетів у свій останній повітряний бій. Він захищав столицю України. Відволікав авіацію ворога на себе… Останні почесті йому віддавали у рідному Миргороді. Президент держави присвоїв уславленому льотчику-винищувачу звання Героя України. Посмертно.
Наша довідка:
Військовий льотчик першого класу полковник Олександр Оксанченко народився 26 квітня 1968 року в селі Маломихайлівка Покровського району Дніпропетровської області. Закінчив Харківське вище військове авіаційне училище льотчиків. Пройшов шлях від льотчика-інструктора до заступника командира військової частини з льотної підготовки, працював пілотом-інструктором військової частини в Миргороді. Був депутатом Миргородської міської ради.
Відеорозповідь – найкращий назавжди:
Олена КАЛЕНЮК.
За матеріалами armyinform.com.ua, focus.ua, gazeta.ua.
Читайте також у нас: «Знаєте, зі зброєю спокійніше, ніж без неї»: капітан ЗСУ і менеджер Укрпошти, який збив ворожий літак».