Курси НБУ $ 41.84 € 43.51
Чи можливо відрізати росію від енергетичного ринку?

Росії за щастя було за 60 доларів продавати нафту, а вони продають за 100.

Фото з відкритих джерел.

Чи можливо відрізати росію від енергетичного ринку?

Це завдасть їй сильного удару, але процес іде дуже інертно

У світі є запаси пального, запаси сировини і є можливості для того, щоб замістити російську частку, однак навряд чи рф повністю піде з ринку. Таку думку УНН висловив експерт з енергетичних питань, директор ТОВ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн. УНН поцікавився, чи можливо повністю відрізати росію від енергетичного ринку.

Експерт нагадав, що Європа вирішила не робити різких рухів і протягом наступних 5 років поступово відмовляться від російських енергоресурсів. Німеччина, щоправда, планує зробити це до кінця року, і це теж буде дуже відчутний крок, який навіть ще три тижні тому було неможливо собі уявити.

«Скажімо так, у світі є запаси пального, є запаси сировини і є можливості для того, щоб замістити російську частку. Вона наразі становить десь 5% світового ринку, як вже заявили, Об’єднані Арабські Емірати, Венесуела, Іран, - це тільки основні країни, які найбільше за рівнем покладів нафти та газу. А є ж ще багато країн ОПЕК», - зазначив співрозмовник.

Але, як зазначає експерт, будуть і ті, хто купуватиме російські вуглеводні.

«Я впевнений, що цю частку можна замінити. Але треба розуміти, що хтось не буде купувати цю нафту – Європа, Штати, але ж є дуже великий регіон – Азія, Індія, Китай, які будуть це споживати, і відповідно, я не думаю, що росія піде з ринку, я думаю, що вона буде вимушена, по-перше, скоротити видобуток, а по-друге, скоротити виробництво нафтопродуктів, можливо, навіть через зупинку нафтопереробних заводів. Це така дуже революційна річ, дійсно», - каже Куюн.

Експерт нагадав, що Європа вирішила не робити різких рухів і протягом наступних 5 років поступово відмовляться від російських енергоресурсів. Німеччина, щоправда, планує зробити це до кінця року, і «це теж буде дуже відчутний крок, який навіть ще три тижні тому було неможливо собі уявити», зазначає фахівець.

Водночас, з його слів, ринок на сьогодні - дуже «інертний».

«Ці ланцюжки і це постачання, воно складалось роками, десятиріччями, особливо в Європі. Є багато нафтопереробних заводів в Європі. Цей процес – він буде повільним. Але те, що цей маховик, цей процес пішов – це дуже важливо, тому що там нічого ніколи в Європі, у світі не відбувається швидко. Але навіть те, що ми бачимо, дає надію на те, що цей процес пішов, він не зупиниться», - каже він.

Співрозмовник зазначив також, що не може наразі дати відповіді на запитання про те, який удар чекає на економіку рф внаслідок заборони імпорту енергоресурсів з боку Заходу.

«От зараз начебто всі тиснуть, а ціна на нафту зросла. Відповідно, зараз ціна на нафту 115-120 доларів. Це занадто висока ціна. Росії за щастя було за 60 доларів продавати, а вони продають за 100. Тут треба тверезо оцінювати ситуацію»,- зазначив Куюн.

«От зараз начебто всі тиснуть, а ціна на нафту зросла. Відповідно, зараз ціна на нафту 115-120 доларів. Це занадто висока ціна. Росії за щастя було за 60 доларів продавати, а вони продають за 100. Тут треба тверезо оцінювати ситуацію»,- зазначив Куюн.

«Тому, потрібен час для того, щоб закрутились всі ці колеса. Але, дійсно, зараз відбуваються речі, які три тижні тому ніхто не міг собі уявити», - додав він.

Контекст

8 березня Сполучені Штати оголосили заборону на будь-який імпорт російської нафти, газу та ін. 

Безпрецедентне рішення було ухвалене у відповідь на вторгнення і триваючу агресію російської федерації проти України.

Читайте також: У Росії зупинився єдиний завод, де збирають танки (Відео)

Реклама Google

Telegram Channel