В умовах посту та обмежених запасів
У цій добірці пропонуємо вам рецепти котлет, які без жодних докорів сумління можуть дозволити собі і ті, хто постить, і ті, хто в силу обставин переживає скрутні часи. Смаколики не містять ні м’яса, ні сметани, ні яєць — мабуть, багато хто навіть не здогадувався, що котлети можна приготувати з таких простих продуктів…
Горіхові
Крім чудових смакових якостей, волоський горіх цінується за високий вміст білків і такої корисної для організму клітковини
Інгредієнти: 30 волоських горіхів, пів батона, 2 великі цибулини, 2–3 великі картоплини, зварені «в мундирах», сіль та перець до смаку.
Приготування. Горіхи та батон пропустити через м’ясорубку, цибулю й картоплю потерти на дрібну тертку. Ретельно вимішати всі інгредієнти, додавши сіль та перець до смаку. Змоченими у воді руками сформувати котлети й обсмажити на невеликій кількості олії.
Морквяні
Триває піст, тож господиням стане у пригоді рецепт вегетаріанських котлет
Інгредієнти: 5–7 варених морквин середнього розміру, 100 г манки, 1 ст. л. цукру, 1 ч. л. солі, 0,5 ч. л. перцю чорного меленого.
Приготування. Моркву чистимо від шкірки, пропускаємо через м’ясорубку і перекладаємо в миску. Додаємо цукор, сіль, перець та половину манної крупи, ретельно перемішуємо всі інгредієнти до однорідної маси. Формуємо з морквяного фаршу невеликі котлети, добре обкачуємо їх у манці, що залишилася. У сковороді розігріваємо олію й обсмажуємо котлети з обох боків до утворення золотистої скоринки (по 3–4 хвилини). Потім накриваємо кришкою і на маленькому вогні смажимо морквяні котлети ще 10 хвилин. Страва смакуватиме як гарячою, так і холодною, її можна подавати як самостійну або з овочами чи салатом.
До речі
Готувати такі котлети можна також у духовці, пароварці або мікрохвильовці.
Манку у морквяному фарші іноді замінюють вівсяними пластівцями.
Цікавий варіант — додати у фарш подрібнені волоські горіхи, тоді котлети будуть більш ситними.
Якщо ви смажите солодкі морквяні котлети, всипте, окрім цукру, ще й ванілін і подавайте страву зі сметаною або варенням.
Готові пісні морквяні котлети зверху можна притрусити кунжутним насінням — і смачно, і красиво!
Додайте до фаршу замість солі і чорного меленого перцю родзинки або інші подрібнені сухофрукти — смак страви буде дивовижний.
Обкачувати котлети можна не тільки в манній крупі, але і в панірувальних сухарях.
Цибулеві
Такі котлети мають хрустку скоринку й особливо смакують із ніжною підливою, яка перебиває запах цибулі
Інгредієнти: 0,5 кг цибулі, 100 г манної крупи, 3 зубчики часнику, 2 варені картоплини, 1,5 скл. томатного соку, 2 лаврові листки, сіль та перець за смаком, олія для смаження.
Приготування. Почищену і помиту цибулю наріжте дрібними кубиками. Натріть на тертці картоплю, зварену «в мундирах». Додайте інші інгредієнти і все добре вимішайте. Залиште масу постояти, щоб манка розбухла й увібрала в себе зайву рідину. Якщо фарш вийшов надто рідким, підсипте трохи борошна. Сформуйте пласкі палянички й обсмажте їх з обох боків до золотистої скоринки. Страва вже готова до вживання. Але ще смачнішою вона буде з томатною підливою. Доведіть до кипіння на сковороді томатний сік із сіллю та лавровим листям. Залийте ним котлети, складені в каструлю з товстим дном, і тушкуйте на слабкому вогні протягом 15 хвилин. За цей час манка добре розбухне, котлети стануть м’якими і на смак нагадуватимуть тюфтелі.
Картопляно-рибні
Виходять ароматні і хрумкі, смакуватимуть із кашею та салатом із запечених овочів
Інгредієнти: 300 г картопляного пюре, 400 г рибного філе, 1 цибулина (за бажанням), сіль, перець, приправа до риби, панірувальні сухарі, олія для смаження.
Приготування. Картоплю відварити, відцідити і розім’яти на пюре. Філе риби пропустити через м’ясорубку разом із цибулею, змішати з картопляним пюре і збити блендером або в кухонному комбайні. Посолити, поперчити і додати спеції. Набирати отриманий фарш столовою ложкою, змоченими у воді руками формувати котлетки й, обкачавши в панірувальних сухарях, смажити на олії до золотистої скоринки з обох боків.
Читайте також: Кухня у дні війни: ласощі практично з нічого