«Інформаційне мародерство»: навіщо влада відключила «Прямий», «Еспресо» та «5 канал»?
Попри чітку державницьку позицію, яку ці телевізійні канали незмінно займали протягом багатьох років, 4 квітня Концерн радіомовлення, радіозв’язку й телебачення вимкнув їх з ефіру. Що з цього приводу думають експерти та політики?
Сергій ЖАДАН, письменник:
«Бачить Бог, що намагаюсь не займатися критиканством під час війни, але ось це рішення про телеканали вважаю дурістю — недоречною і несвоєчасною. Таке враження, що хтось уже починає думати про наступні вибори. Особливо прикро це спостерігати на тлі справді дивовижної суспільної згуртованості довкола ЗСУ та ідеї опору окупантам».
Сергій СИДОРЕНКО, редактор інтернет-видання «Європейська правда»:
«Це не воєнна цензура, а політична. Зробивши один крок, складно утриматися від другого, третього. І в певний момент опиняєшся за всіма червоними лініями. Саме так починалася нинішня російська цензура в нульових, на початку путіна».
Величезна помилка – будувати зараз росію в Україні…
Богдан БУТКЕВИЧ, журналіст та блогер:
«Зроблено це, звичайно, з метою заткнути рот під шумок війни своїм політичним опонентам на замовлення Банкової. Інакше як інформародерством назвати це не можу. «Випилюючи» тих, хто може поставити незручне питання про перемовини з рашкою, якого не почуєш від абсолютної більшості балакучих голів із телемарафону».
Вадим КАРП’ЯК, ведучий єдиного телемарафону:
«Це (відключення телеканалів. — Ред.) сприймається як спроба усунення політичних конкурентів, прикриваючись війною».
Ірина ГЕРАЩЕНКО, народний депутат від фракції «Європейська Солідарність»:
«Україна – не росія. росія воює з українцями і нашими цінностями, в тому числі свободою слова і демократією. Величезна помилка — будувати зараз росію в Україні… Канали мають бути повернуті в інформаційний простір!».
Із заяви українських правозахисників:
«Таке рішення не об’єднує, а роз’єднує суспільство, що лише шкодить боротьбі з ворогом. Відтак ми просимо Президента України та керівництво держави повернути до ефіру телеканали «Прямий», «Еспресо» та «5 канал» і загалом утриматися від суттєвих обмежень свободи слова. Свобода слова є фундаментальною цінністю, яку Україна відстоює у війні з рф».
Читайте також у нас: «Зеленська розповіла, коли востаннє бачилась з чоловіком та що говорить дітям про війну».