Винахід «Байрактара» присвятив своїй коханій!
Мало хто знає, що за назвою улюбленого всіма нами останні півтора місяця безпілотника живе добра східна казка тисячі і однієї ночі. Справжня турецька казка!
Отже, Сельчук Байрактар народився 7 жовтня 1979 року. Батько — Оздемір Байрактар, засновник і власник компанії Baykar Makina, яка займається розробками в авіаційно–космічній галузі, випускає робототехніку та системи управління, а також безпілотні літальні апарати. Сельчук закінчив Стамбульський технічний університет у 2002–му, має ступінь магістра Пенсильванського університету і Массачусетського технологічного інституту. Доктор наук Технологічного інституту Джорджії. Має ліцензію пілота…
Але слава до Сельчука прийшла в травні 2016–го, коли він узяв участь в об’єднаних військово–тренувальних навчаннях в Ізмірі, де компанія Baykar Makina представила свою нову розробку: розвідувальний безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2. За рішенням начальника Головного штабу Збройних сил Туреччини Хулусі Акара, цей БПЛА одразу був прийнятий на озброєння турецької армії. А тепер і української. Скільки він уже знищив путінських орків!
Але найцікавіше, що цей винахід Сельчук присвятив своїй коханій дівчині і попросив її руки, а ім’я цієї східної принцеси… Сюмейє Ердоган. Це наймолодша донька президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана, відома як його улюблениця. «Батько називає її «моя газель», — писав кореспондент турецької служби ВВС Ірем Кокер. У Туреччині так кажуть на вродливих і дорогих людей.
«Батько називає її «моя газель», — писав кореспондент турецької служби ВВС Ірем Кокер. У Туреччині так кажуть на вродливих і дорогих людей.
Сюмейє Ердоган отримала освіту за спеціальністю «політологія» у США та Великій Британії. Працювала радником свого батька, коли той керував «Партією справедливості та розвитку» (тур. AKP), і супроводжувала його у різноманітних дипломатичних поїздках. У 2015 році з’являлися чутки, що Сюмейє, можливо, візьме участь у парламентських виборах, але цього не сталося. Зараз вона обіймає скромну посаду в організації із захисту прав турецьких жінок…
Звісно, Сюмейє сказала «Так!» талановитому розробнику. На їхньому весіллі гуляло 6 тисяч гостей. У 2017 році в подружжя народилася донька, яку назвали Джанан Айбюке.
А уявіть скільки десятків мільйонів українців дякують Сельчуку Байрактару за винахід, який він присвятив своїй коханій!
Альона ДУШЕНКО.
Джерело: telegraf.in.ua.
Читайте також у нас: «У 85 років волинянин погодився офіційно… одружитися!».