Курси НБУ $ 41.88 € 43.51
«Якщо побачите турнікет із тризубом, знайте – він зроблений у славному місті Володимирі» (Відео)

Андрій Кленк (справа) вантажить фуру від «Karls» із водієм Іваном.

Волинь-нова

«Якщо побачите турнікет із тризубом, знайте – він зроблений у славному місті Володимирі» (Відео)

У найдревнішому місті на Волині налагодили виробництво турнікетів. А в страсну п’ятницю в Горохів прибув великий гуманітарний вантаж із Німеччини

Більше п’ятнадцяти років тому горохівчанину Андрієві Кленку дуже пощастило з керівником у Німеччині. Власник фірми «Karls» Роберт Даль у важкі для України години одним із перших відрекомендувався її справжнім другом. Українець і німець так злагоджено спрацювалися, що завдяки їм у Володимирі жителі міста налагодили виробництво турнікетів.

На війні джгути дуже потрібні. Спершу Андрій купував їх у Німеччині по 12-15 євро за штуку. Відтак сотнями замовляв у Китаї. Ціна влаштовувала, а ось час доставки – ні. Вирішити проблему допомогла дружня розмова з кумом Володимиром Мазурком, архітектором із Володимира.

Сьогодні, в Страстну п’ятницю, горохівчани отримали десятки палетів  із продуктами, напоями, макаронами, консервами… Їх невдовзі волонтери повезуть у найгарячіші місця України.

– Китайці «клепають», а ми не можемо? Зробимо ще кращі! – не сумнівався кмітливий зодчий і разом із колегою Андрієм Никонюком швидко налагодив виготовлення пристроїв для тимчасової зупинки кровотечі.  Новоспечені виробники ще й оздоблюють їх тризубом і написом «Володимир».

Відео дивіться тут.

Пластикові елементи друкують на 3 D принтері, стрічки купують у Польщі й пришивають самі. Почувши про таке винахідництво по-українськи Роберт Даль, який фінансував попередні закупки турнікетів, миттю придбав волинянам чотири 3D принтери й передав кошти на закупівлю матеріалів для першої тисячі джугутів.

– Сотні їх, протестованих медиками, вже в аптечках наших захисників. Якщо побачите турнікет із тризубом, то знайте – він зроблений у славному місті Володимирі, – каже Андрій Кленк.

Про речі, потрібні військовослужбовцям на передовій, а мирним жителям під обстрілами орків, наш земляк дізнається в координатора волонтерського центру Віталія Гладуна. Тоді зі списком на вустах іде до Роберта Даля. Напередодні Українського Великодня він власним коштом знову завантажив гуманітарною допомогою фуру, вже третю від початку війни крім чотирьох бусів. Загалом завдяки Андрієві передав в Україну десятки генераторів, пар берців, сотні рацій, 40 тепловізорів, різні кабелі, бензопили, рюкзаки… Цими днями волонтер із Богодухова Володимир Баранніков адресував від військовослужбовців смачні емоції від консервованого супу. Щоб нагріти п’ятилітрову бляшанку, достатньо просто кинути її у вогонь. 

Збір продуктів і побутової хімії в Ростку організовують організація «Landzeit-Roveshagen e. V»,  дитячий садок «Kindertagesstatte» в Роверсхагені і німецько-українське товариство, в рядах якого й подружжя Тетяни й Андрія Кленків.

Сьогодні, в Страстну п’ятницю, горохівчани отримали десятки палетів  із продуктами, напоями, макаронами, консервами… Їх невдовзі волонтери повезуть у найгарячіші місця України.

– У Німеччині маю дуже багато друзів, які хочуть допомогти Україні. Дехто дає мені гроші й каже, що купити, інші перераховують їх на банківську картку, – розповів Андрій Кленк.
До того, що під його оселю потрібно нести не лише газети, а везти  й розвантажувати величезні пакунки, які німці збирають для українців, мало помалу звикли навіть тамтешні листоноші. 

– Уже мав намір задобрювати їх шоколадками, але, схоже, вони теж швидко зрозуміли, що роблять миротворчу й богоугодну справу, – більше всерйоз, ніж жартома каже небайдужий волинянин.  І разом із Робертом і німецькими друзями вже думає про новий гуманітарний вантаж.

 
 

 

Реклама Google


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.

Telegram Channel