Жінці увосьме зробили кесарів розтин
Лікарі Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» провели унікальну операцію
– Породілля із Бучацького району, де проживають «кашкетники» – представники християнської релігійної громади, в яких родини зазвичай багатодітні. Кесарів розтин їй робили останні вісім років поспіль, – розповів генеральний директор перинатального центру «Мати і дитина» Віктор Овчарук. – Нинішня операція проводилась на 39−40-му тижні. На щастя, все пройшло без ускладнень. Вага новонародженого хлопчика – 3900 г, зріст – 54 см. Малюка та маму вже виписали додому.
– Чи дійсно кесарів розтин у таких кількостях небезпечний?
– Це хірургічна операція, яка має чіткі покази та багато ризиків, пов’язаних із нею. Жінка повинна усвідомлювати небезпеку, що збільшується з кожним наступним хірургічним втручанням, – пояснює акушерка–гінекологиня Світлана Дем’янюк. – Загалом кожна наступна така операція – аж ніяк не легший варіант. Це завжди більш ризиковано для матері й дитини. Жінка, якій проводять кесарів розтин, має знати, що повторна вагітність, яка виникає протягом двох років, супроводжується підвищеною ймовірністю таких ускладнень, як передлежання або відшарування плаценти, розрив матки у разі вагінальних пологів, позаматкова вагітність.
Жінка, якій проводять кесарів розтин, має знати, що повторна вагітність, яка виникає протягом двох років, супроводжується підвищеною ймовірністю таких ускладнень, як передлежання або відшарування плаценти, розрив матки у разі вагінальних пологів, позаматкова вагітність.
– Скільки взагалі допустимо проводити таких операцій?
– Сучасна медицина зробила великий крок уперед, тому сьогодні при кесаревому розтині лікарі роблять мінімальний косметичний шов горизонтального розташування. Раніше вважалося, що максимальна кількість операцій на матці не повинна перевищувати трьох разів. Проте дедалі частіше трапляються випадки народження п’ятьох і більше дітей за допомогою цього методу. Але слід знати, що кожна таке втручання послаблює матку та робить її стінку тоншою.
Вікторія МИКИТЮК. Джерело: fakty.ua.
Читайте також на volyn.com.ua: ««Ефект магнезії»: лікар Комаровський пояснив, куди «зник» коронавірус».