Кропива – не просто бур’ян, а й смаколик (Смачні рецепти)
Ми звикли виполювати цю рослину, знищувати, викорінювати. І, мабуть, багато хто навіть не здогадується, що з кропиви можна готувати найрізноманітніші смачні і надзвичайно корисні страви. Її цілющі властивості люди оцінили ще в давнину, підтверджені вони і сучасною наукою: вітаміну С у кропиві в 4 рази більше, ніж у лимонах, а за вмістом каротину вона значно перевершує моркву. А ще — вітаміни В1, В2, В3, К, аскорбінова кислота, крохмаль, дубильні речовини, органічні кислоти, магній, кальцій тощо. Тож не бійтеся обпекти руки, беріть рукавички й кошик — і гайда по кропиву! Молоді листочки цієї рослини — корисні інгредієнти для багатьох страв
Франкфуртський зелений салат
Інгредієнти: 2 жмені зелені (кульбаби, кропиви, м’яти, щавлю, кропу, петрушки, зеленої цибулі тощо), 3 варені яйця, 1 цибулина, кисле молоко або сметана, сіль та перець — за смаком.
Приготування. Зелень перебрати, помити, дрібно посікти, додати порізані яйця та тонко нашатковану цибулину. Для заправки змішати кисле молоко чи сметану з перцем і сіллю. Все добре вимішати, прикрасити салат шматочками яйця.
Борщ «Вітамінне тріо»
Інгредієнти: 300 г м’яса (свинина, яловичина), 7–8 картоплин, чималий пучок кропиви і щавлю, 2–3 гілочки медунки, сіль та перець — за смаком, кріп, зелена цибуля, сметана.
Приготування. М’ясо промити, залити водою, довести до кипіння, зібрати шумряву, посолити і зварити бульйон. Всипати нарізану кубиками картоплю й варити до готовності. Дрібненько посікти молоді листочки медунки, кропиви і щавлю і додати в борщ. Почекати 1–2 хвилини, коли закипить, зняти з вогню. Подавати зі сметаною, посипавши кропом та зеленою цибулею.
Дрібненько посікти молоді листочки медунки, кропиви і щавлю і додати в борщ. Почекати 1–2 хвилини, коли закипить, зняти з вогню.
Суп рисовий із кропивою
Інгредієнти: 2 л води, 200 г молодої кропиви, 1 цибулина, 2 ст. л. рису, 4 середні картоплини, 1 ст. л. подрібненої зелені петрушки, сіль за смаком.
Приготування. В киплячу воду покласти дрібно порізану й обсмажену ріпчасту цибулю, рис, попередньо проварений 2–3 хвилини в іншій воді, і порізану великими кубиками картоплю. За 10–15 хвилин до готовності додати помиту і дрібно посічену кропиву, посолити. При подачі на стіл посипати суп петрушкою.
Пельмені з кропивою
Інгредієнти: 300 г молодої кропиви, 50 г зеленої цибулі (або 1 ріпчаста цибулина), 2 ст. л. олії, борошно, вода, вершкове масло, сіль та перець — за смаком.
Приготування. Замісити тісто як зазвичай для пельменів. Дати йому полежати приблизно 30–40 хвилин, потім розкатати у пласт завтовшки 1,5–2 мм. 300 г дрібно нарізаних листочків молодої кропиви і 50 г посіченої ріпчастої цибулі змішати і підсмажити на 1–2 ст. л. олії. Зліпити пельмені і зварити їх у киплячій підсоленій воді. Подавати з маслом.
Зелений омлет
Інгредієнти: кропива, яйця, молоко, вершкове масло, сіль.
Приготування. Обдати кропиву окропом, дрібно нарізати, залити збитими з молоком яйцями, підсолити і перемішати. На сковороді розтопити вершкове масло, вилити яєчно–кропив’яну масу і тушкувати омлет під кришкою до готовності. Такий омлет з кропивою дуже корисний.
Вітамінний чай
3 частини сушених плодів шипшини, 1 частина сушених плодів чорної смородини, 3 частини листя кропиви і 3 частини сушеного морквяного бадилля перемішати і використовувати для заварки.
Читайте також на volyn.com.ua: «Ну що, по тарілочці екстремізму? Тобто борщику!».