У Данії українські жінки готують для біженців національні смаколики (Фото)
У завзятому товаристві – господині з різних регіонів України
Коли на нашу землю вторглася рашистська орда, Надія і її донька Наталі з стражденного Маріуполя одними з перших приїхали в данське містечко Гадерслев, населення якого понад 21 тисячу осіб.
Завдяки тутешнім волонтерам жінок привітно прийняла в свою родину парафіянка міцевої церкви Анна-Марія.
Сім’я з країни, в якій йде війна, і церковна родина однієї з найбагатших і найщасливіших держав світу дуже швидко знайшли спільну мову людяності. Данці хотіли допомогти, а українки подали неймовірно оригінальну ідею: у чималому приміщенні з дозволу пастира Раймонда організовувати обіди для земляків, які чекають у Гадерслеві необхідних дозволів для проживання в Данії.
– Всі страви вирішили готувати національні, українські. І наші нові друзі не заперечували. Продукти привозять завжди свіжі. Всіх зустрічають гостинно, наче рідних. А готувати смачно вміє ж кожна українська господиня! – розповіла Ірина з Вінниці.
Виїжджаючи з-під обстрілів, вона разом із найпотрібнішим поклала у валізу вишиванку. Від її квітчастого візерунку тутешні місцеві в захваті.
Виїжджаючи з-під обстрілів, вона разом із найпотрібнішим поклала у валізу вишиванку. Від її квітчастого візерунку тутешні місцеві в захваті.
Зустрічі українцям дуже подобаються. Зазвичай кулінаркам доводиться розраховувати на прихід десятків людей. Було, що впоралися з готуванням для 120 бажаючих відчути смак рідної світлиці.
Українські господині Інна, Ірина, Надія, Олена, Людмила з новими данськими друзями Анною-Марією і Раймондом. Фото Лесі ВЛАШИНЕЦЬ, volyn.com.ua.
Завдяки тутешнім волонтерам жінок привітно прийняла в свою родину прихожанка церкви Анна-Марія.
.
Ірина з Хмельницького, Олена з Вінниці, Людмила з Чернігова, Інна з Маріуполя на чолі з головною господинею Надією з Маріуполя вже пригощали чималі товариства юшкою, млинцями з м’ясом, супом із фрикадельками, смаженою фореллю й пловом!
Подають їх ще й приправами любові до України й гордістю за самобутність української кухні. Допомагати дорослим подобається навіть маленькій Даші (на фото).
.
Леся ВЛАШИНЕЦЬ.
Читайте також на volyn.com.ua: «Колишній шахтар разом із двома синами і невісткою пішов на фронт».