Курси НБУ $ 42.09 € 43.33
В  «Азові» вважають, що росіян треба було зупиняти при виході з Криму

Противника потрібно було знищувати ще на перешийку при виході з Криму під Генічеськом.

Фото: mvs.gov.ua

В «Азові» вважають, що росіян треба було зупиняти при виході з Криму

Прокопенко висловив думку, що блокування Маріуполя окупантами можна було не допустити.

Командир полку «Азов» Денис Прокопенко вважає, що українські війська мали активніше зупиняти російських військових при виході з окупованого Криму під Генічеськом, тоді ситуація в Маріуполі була б іншою. Про це він сказав в інтерв’ю «Українській правді».

«Якби війська, які там перебували (біля виходу з Криму – ред.), стійко тримали оборону, вгризалися би в землю та билися з противником, не давали би йому просто так заходити у міста, була би зовсім інша картина. Справа в тому, що противника потрібно було знищувати ще на перешийку при виході з Криму під Генічеськом. В тому районі противник був вкрай обмежений в маневрі та мав лише єдиний маршрут висування. Враховуючи рельєф місцевості, противник був каналізований. З тактичної точки зору, це було найбільш сприятливе місце для нанесення вогневого ураження з метою знищення та подальшого блокування ворожого угруповання. Противника потрібно було знищувати там, під час висування з Криму. І цього чомусь не було зроблено».

Прокопенко висловив думку, що блокування Маріуполя окупантами можна було не допустити.

 «Якби всі міста, починаючи з Генічеська, Мелітополя та Бердянська, так само стійко тримали оборону й давали бій противнику, тоді би він точно не дійшов за чотири дні з Криму до Маріуполя.Так як цього не сталося, ми опинилися в оточенні. Тому що противник фактично без спротиву подолав доволі великий кілометраж. Практично без боїв, маршем він пройшов з Криму та опинився на західних околицях міста Маріуполь».

Командир полку «Азов» також заявив, що дії 36-ї бригади морської піхоти «не піддаються ніякому логічному поясненню».

Командир полку «Азов» також заявив, що дії 36-ї бригади морської піхоти «не піддаються ніякому логічному поясненню».

«Спочатку один батальйон раптово здався в полон, це було ще 4-го квітня. В результаті чого ми втратили на той час єдиний шлях сполучення між «Азовом» та 36-ою бригадою. Потім несподівано командир 36-ої бригади прийняв рішення, нікого не попередивши, просто піти на прорив у невідомому напрямку і тим самим втратив багато людей. Так само багато людей було кинуто напризволяще, і вони просто потрапили в полон… Ці нескоординовані дії, які раптово відбулися з боку 36-ої бригади, призвели до катастрофічних наслідків, які вже не в змозі було повернути назад», - зазначив він.

Прокопенко додав, що в полон потрапило близько 1000 морських піхотинців.

8 травня офіцер управління розвідки Ілля Самойленко розповів, що командир 36-ї бригади українських морських піхотинців Володимир Баранюк вирішив втекти з оточеного Маріуполя, взявши з собою людей, танки та боєприпаси. РосЗМІ вже показали Баранюка у полоні.

Telegram Channel