![«Гітлерівці хат не руйнували і дітей не вбивали, як росіяни», – 89-літня лучанка порівняла дві війни в своєму житті](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/v/2x/lhglev-qr3xl7gcrrdugon3thte5mvfh7mzw2xv.jpg)
Після війни родину пані Христини виселили з рідного села Ольхівець у Польщі на Дніпропетровщину, а згодом батько перевіз сім’ю на Волинь,
«Гітлерівці хат не руйнували і дітей не вбивали, як росіяни», – 89-літня лучанка порівняла дві війни в своєму житті
89-річна лучанка Христина Домбровська – дитина війни, свідок Другої світової
Жінка народилася в селі Ольхівець на Холмщині, коли почалася війна їй було 6 років.
Нині пенсіонерка не хоче тікати з рідного дому і мріє про перемогу України. Про це йдеться в сюжеті Суспільного.
Христина Домбровська народилася 10 квітня 1933 року. Розповідає: 1939-го гітлерівські війська окупували село, але хат не руйнували і дітей не вбивали, як це нині роблять війська РФ.
1939-го гітлерівські війська окупували село, але хат не руйнували і дітей не вбивали, як це нині роблять війська РФ.
Пам'ятає жінка і те, як гітлерівські війська відступали від села. «Як німець відступав, то як зараз бачу як вони бігом і їхали, і пішки і все по головній дорозі», – пригадала пенсіонерка.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/2/bk/ybkkoc-0x-1-952x535-ffwnjj42ibi5bfuijhpz37tkbh4pabk2.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/v/2x/ebprj3-0x0-1040x585-qr3xl7gcrrdugon3thte5mvfh7mzw2xv.jpg)
Після війни родину Христини Домбровської виселили з рідного села Ольхівець у Польщі на Дніпропетровщину, а згодом батько перевіз сім’ю на Волинь, ближче до Холмщини.
Жінка все життя працювала у колгоспі, нині має розраду – квітник біля багатоповерхівки. Щодня поливає чорнобривці, які посіяла, щоб тішили людей. Каже: вірить у перемогу України і мирне майбутнє.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/t/pc/2hwjf3-0x-1-952x535-22ygsbjmtytp3qzetzkfnp674zm4upct.jpg)
Нині Христина Іванівна мешкає сама у Луцьку, двоє синів з сім’ями живуть окремо. Каже: не думала, що місто будуть бомбити.
«Я нікуди не втікала з хати, куди вже я піду, мені вже все одно. Як от сирена, то здається, хай Бог милує! Я уже не буду ніким тільки як то казали: була українка, нею і вмру. Шкода мені шкода людей», – розповіла лучанка.
Читайте також: Друга Світова забрала батька, третя – дім: 91-літня переселенка у Луцьку розповіла, як вижила під обстрілами
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)