Звинуватили ЗСУ в катуваннях: як місія ООН подала звірства рашистів під Києвом
Представниця моніторингової місії ООН у своєму звіті обійшлася без критики рашистських звірств
Моніторингова місія ООН з прав людини в ООН минулого тижня відвідала низку населених пунктів у Київській та Чернігівській областях, де «не помітила» численних звірств рашистських окупатів, зате почула про «катування» російських військовополонених Збройними силами України. Про це голова місії Матiльда Богнер заявила на пресбрифінгу, пише Главком.
Богнер, коментуючи побачене, намагалася уникати звинувачень на адресу російських військовослужбовців. Зокрема, голова моніторингової місії оперувала фразами на кшталт «По всій Україні внаслідок бойових дій було пошкоджено щонайменше 50 християнських, єврейських і мусульманських культових споруд різних конфесій», уникаючи конкретизування, хто ж саме пошкодив релігійні споруди.
«Велика кількість випадків загибелі або поранення цивільних осіб і масштаби руйнувань і пошкоджень цивільних об'єктів переконливо свідчать про порушення принципів ведення бойових дій», – заявила Матільда Богнер, не пояснюючи, хто саме порушує ці принципи.
Коли ж голова моніторингової місії ООН згадувала про конкретні злочини рашистів, то вона не стверджувала провину окупантів, а припускала її. Зокрема, у такій фразі – «в одному з міст, яке ми відвідали, ймовірно російський солдат зґвалтував та вбив жінку».
Коли ж голова моніторингової місії ООН згадувала про конкретні злочини рашистів, то вона не стверджувала провину окупантів, а припускала її.
Разом з тим, Богнер звинуватила українську сторону у катуванні рашистських полонених, не використовуючи при цьому відповідної лексики, хоча сама визнала, що інформація про ці випадки не є документально підтвердженою: «Ми отримали інформацію, що заслуговує на довіру, про випадки катування, жорстокого поводження та тримання під вартою без зв'язків із зовнішнім світом військовополонених збройних сил Російської Федерації та пов'язаних із нею озброєних груп, що вчинялися Збройними силами України».
Цікаво, що під нелюдським поводженням представниця Організації Об’єднаних Націй мала на увазі «примус полонених [...] до заяв, вибачень і зізнань». І навпаки, говорячи про злочини російських військ, голова моніторингової місії ООН уникала прямих звинувачень. Наприклад, заявляючи, що «з 24 лютого ми задокументували 204 випадки насильницького зникнення (169 чоловіків, 34 жінки, 1 хлопчик), переважна більшість яких були вчинені Збройними силами Російської Федерації та пов'язаними з нею озброєними групами», Богнер, говорячи про смерть частини із зникних, не звинуватила у вбивствах росіян. Інформація про це була подана максимально нейтрально: «38 з них були звільнені та повернулися додому, п'ятеро (чотири чоловіки та одна жінка) були знайдені мертвими».
Останні новини війни:
- Загинув військовий з Рівненщини, який вважався зниклим після артилерійського обстрілу.
- «Час царювання путіна піде на години» що росіяни думають про ймовірну мобілізацію (Відео).
- російські війська знову обстріляли Дніпропетровщину з території Херсонської області.
- У волинському місті невідомі пошкодили банкомат.
- Арестович оцінив ймовірність нового вторгнення РФ з Білорусі та наступу на Київ.
- росіянка закликає катувати українських дітей: СБУ оприлюднила чергову розмову окупанта (Аудіо).