Експерти сказали, чого чекати від курсу долара найближчим часом
Причин для сильної девальвації немає, відзначають аналітики
Експерти не очікують істотного зростання курсу долара в Україні після того, як Нацбанк дозволив банкам не обмежувати курс з продажу готівкової валюти. Про це пише «Апостроф», повідомляє УНІАН.
За словами фінансового аналітика і банкіна Сергія Фурси, багато чого залежатиме від західної фінансової допомоги, яку отримує Україна.
За словами фінансового аналітика і банкіна Сергія Фурси, багато чого залежатиме від західної фінансової допомоги, яку отримує Україна.
«Якщо в найближчі три місяці прийдуть ті $18 мільярдів, які нам збираються виділити G7, то причин для сильної девальвації, та й, в принципі, для девальвації, не буде», - говорить Фурса.
У зв'язку з цим, констатує він, зараз інших факторів тиску на курс, крім війни, немає.
Експерт CASE Україна Євген Дубогриз додає, що подальший розвиток ситуації з валютним курсом залежатиме від припливу в Україну капіталу - кредитів, грантів та інших видів міжнародної допомоги. «Якщо його обсяги будуть достатніми, це сформує на ринку позитивні очікування, завдяки чому курс долара буде знижуватися», - пояснює він.
При цьому він прогнозує, що курс навряд чи впаде нижче 31-33 гривень/Долар. Експерт каже, що оголошені сьогодні обсяги допомоги для цього недостатні. В цілому про стабільний курс зараз говорити не доводиться - війна породжує негативні очікування, які прямо на нього впливають, говорить Дубогриз.
Фінансовий аналітик Василь Невмержицький зазначає, що значення курсу на вільному валютному ринку дуже нестійкі й залежать багато в чому від поточних новин. «Через це вони можуть різко змінюватися в дуже широких межах», - додає він.
Враховуючи це, не можна навіть виключати зростання курсу до 40 гривень. «У нас був спекулятивний стрибок, і повторення такого стрибка в будь-який момент може вивести курс в будь-яку точку», - резюмував Сергій Фурса.
Читайте також: Збірна України з веслування завоювала три медалі на етапі Кубка світу в Чехії.