Журналіст із Херсона вважає Нововолинськ «маленьким містом з великим серцем»
Власний кореспондент газети «Голос України» у Херсонській області Сергій Яновський, який змушений був утікати з окупованого рідного краю, тепер трудиться на Волині
Пан Сергій у газеті «Голос України» працює з 2013 року. До того обіймав посади в херсонському часописі «Новий день» та в газеті «Освіта». Він — автор кількох підручників із журналістики.
У редакції міської газети Сергій Яновський поділився враженнями від перебування в окупованому рашистами Херсоні. Виїхати звідти було дуже складно. Оскільки його дружина родом з Нововолинська, то рятівний маршрут для них був уже відомий.
Пан Сергій розповів про те, як йому вдалося вибратися з Херсона, про нинішнє перебування там його колег й про те, як його зустріло шахтарське місто.
Також відбулася творча дискусія стосовно нинішнього стану друкованої преси, необхідності висвітлення актуальних тем, подальшої співпраці з волинською пресою. Херсонський журналіст зазначив, що готовий писати матеріали на місцеву тематику, ділитися враженнями від побаченого, співпрацювати з тутешніми виданнями.
Також відбулася творча дискусія стосовно нинішнього стану друкованої преси, необхідності висвітлення актуальних тем, подальшої співпраці з волинською пресою. Херсонський журналіст зазначив, що готовий писати матеріали на місцеву тематику, ділитися враженнями від побаченого, співпрацювати з тутешніми виданнями.
Враження Сергія Яновського від перебування у Нововолинську, спілкування з міським головою Борисом Карпусом про те, як відбувається релокація бізнесу зі Сходу, можна прочитати в останніх номерах «Голосу України» під заголовками «Маленьке місто з великим серцем» та «Волинь: від релокації до інвестиції». У цих публікаціях автор зауважив, що в Нововолинську немає військових об’єктів чи залізничних вузлів, натомість неподалік — кордон із Польщею. А в нинішніх умовах для бізнесменів із Київщини, Харківщини, Донеччини, Луганщини це вагомий аргумент, аби передислокувати свої підприємства саме сюди: і безпечніше, і розвивати експорт простіше.
І багато з них уже планують перебратися у Нововолинськ. Хтось готується до перереєстрації та перевезення виробничого обладнання, а хтось поспішає розгорнути роботу на нових майданчиках, пише пан Сергій. Разом із тим, проаналізувавши ситуацію, робить певні висновки. Поки виробництво розгорнуть, поки створять нові робочі місця, спливе певний час. Але якщо підприємці відчують себе ефективними господарями на нових майданчиках, переконаються як у логістичних перевагах прикордонного міста, так і в сприятливому бізнес-кліматі, то надалі вкладатимуть більші й більші кошти у розвиток.
Публікація «Маленьке місто з великим серцем» — це висока оцінка, дана волинянам, які в надзвичайно складний для усіх українців час продемонстрували найкращі людські риси. Херсонець «свіжим» поглядом подивився на «невеличке шахтарське місто, в якого виявилося велике серце». «І його вистачило, аби огорнути теплом, любов’ю і турботою майже десять тисяч втікачів від воєнних жахів, принесених на нашу землю путінською бандою російських військових злочинців», — зазначив журналіст.
Дякуємо вам, колего, за такі гарні слова на адресу наших земляків!
*Публікація створена за підтримки
Української Асоціації Медіа Бізнесу.
Алла ЛІСОВА
Читайте також: Роман Безсмертний, який був під окупацією, розповів про найбільший шок загарбників.