Хто ж насправді послав російський корабель?
Наразі Державна прикордонна служба України тримає ім’я бійця у секреті. Роман Грибов, якому до цього часу приписували фразу, спеціально взяв на себе її авторство, щоб врятувати побратима, який ще перебував у полоні
«Ім’я прикордонника, який промовив ці слова, не називали свідомо, бо розкриття його особи могло зашкодити йому в полоні. Зараз, на щастя, він у безпеці. В силу певних обставин ми ще на якийсь час залишимо його втаємниченим», — пояснив, зокрема, речник прикордонників Андрій Демченко.
Він підтвердив, що медійна публічність морського піхотинця Романа Грибова певною мірою була операцією з інформаційного прикриття, яке гарантувало безпеку його побратимів — захисників острова, які потрапили в полон. А це і прикордонники, і воїни Військово-Морських, Сухопутних та Повітряних сил ЗСУ.
Росіяни не тільки погрожували нашим військовим, а й намагались схилити їх до зради різноманітними обіцянками.
Демченко підтвердив, що канал спілкування з морськими суднами був тільки у прикордонників на заставі, а не у морських піхотинців. Росіяни теж, очевидно, це усвідомлювали, тому в цьому питанні серед полонених більше відпрацьовували прикордонників.
Про обставини самої події Демченко розповідає таке: «У черговий момент погрози з російського корабля між атаками російських сил на острів прикордонник, розуміючи, що ситуація складна, напружена і слухати неодноразові залякування агресора йому набридло, перебуваючи біля радіостанції, відкрито висловився ворогу всім відомою фразою. Це було практично перед захопленням о. Зміїного росіянами. Хлопець навіть не усвідомлював, що він зробив для України. Майже відразу ця фраза, демонструючи відвагу захисників острова, потрапила в публічну площину. А за кілька годин вірусно почала поширюватися. Тепер вона уособлює незламність України та її захисників».
ДО РЕЧІ
Росіяни не тільки погрожували нашим військовим, а й намагались схилити їх до зради різноманітними обіцянками, зокрема «жить в единой большой стране». Вони спокушали українців великими зарплатами та пенсіями: «У вас є всі шанси на нормальне, чесне життя, без участі у черговій братовбивчій війні… У вас буде можливість достойно влаштувати ваше життя або продовжити службу у збройних силах рф. З перспективою кар’єрного росту, стабільною заробітною платою, вирішити житлові питання та отримати гідну пенсію».
І саме після цих слів український прикордонник сказав легендарну фразу — «Російський військовий корабель, йди нах*й».
Василь КІТ
Читайте також: Українські захисники матимуть нові «бандеромобілі»!