Чоловік прийняв пологи у дружини за допомогою відео з YouTube, бо лікарню розбомбили рашисти
Перші снаряди полетіли у клініку в Бузовій, що під Києвом, коли в приміщенні ще було 40 пацієнтів
На початку повномасштабної війни, з 24 по 28 лютого, під обстрілами медики допомогли народитись аж 15 немовлятам, поки жінок не вивезли. Тепер замість пологового будинку — згарище, Але, на щастя, всі, хто у ньому був у час ворожого наступу, залишились живими, повідомили в ТСН.
Лікарі продовжували приймати пологи, навіть коли в медзакладі вже зникла електрика. При світлі ліхтариків на телефонах акушерок тут народилось останнє немовля. Тоді ж і зрозуміли:
конче треба евакуюватись, бо із вікон палат було видно ворожі танки.
Рашистські панцерники, які наприкінці лютого вже заблокували трасу біля клініки, відібрали останню надію на медичну допомогу під час пологів у Марії, яка мала тут народжувати. Але через бойові дії із власного дому, розташованого неподалік клініки, виїхати не могла, та й вже не було куди.
«Побачили російську техніку — танки, БМП, які йшли на Київ. Я розуміла, що там мій пологовий. І як я буду народжувати? Мені почали писати мої друзі: мовляв, ти бачила, що пологовий розбомбили? Я не могла повірити своїм очам, почала плакати. І тут почалися перейми», — пригадує Марія.
З роллю акушера Олексій впорався на відмінно. Це підтвердили і лікарі, які оглядали Марію, коли сім’ї вдалося вирватись із пекла окупації.
Приймати пологи довелося чоловікові Марії Олексію. «Я ввечері сів, відкрив YouTube, подивився ролик, як приймати пологи. Перевірив, що у нас вдома було, зокрема, для дезінфекції рук. Ближче до ночі перейми стали сильнішими», — пригадує чоловік.
Під канонаду вибухів і перелякані погляди старших доньок Марія народжувала сина. «Ми пів години не могли розродитися, дитинка застрягла. Прокололи пузир і через це трохи згаяли час. Це було страшно. Потім переживали, що дитя не буде кричати. Але синок одразу закричав», — пригадує мама малюка.
З роллю акушера Олексій впорався на відмінно. Це підтвердили і лікарі, які оглядали Марію, коли сім’ї вдалося вирватись із пекла окупації. Олексій каже: допоміг і досвід партнерських пологів зі старшими доньками. Тепер чоловік жартує, хоч за професією IТівець, але може асистувати медикам. Здоровий тримісячний малюк Артем — тому підтвердження. Ім’я хлопцю вибирав батько. «Я побачив, що з заводу «Артем» відвантажують «Стугни». І вирішив: Артем», — розповідає чоловік.
Звільнення Київщини родина зустріла у Європі. Тепер планує повертатись додому.
Читайте також: Вчені випробували новий ефективний препарат проти раку.