Потіште рідних полуничною смакотою: три топ-рецепти літнього десерту
Червень щедро дарує нам ці соковиті й ароматні ягоди, тож і десерти цієї літньої пори не уявляються без трускавок. Хтось полюбляє їсти їх зі сметаною чи вершками, хтось просто кусає полуничку, тримаючи за зелений хвостик, а в когось є час і натхнення приготувати справжній кулінарний шедевр
Булочки із заварним кремом, полуницею та штрейзелем
Інгредієнти: для тіста — 360 г борошна, 100 мл молока, 90 мл кефіру, 60 г цукру, 1 яйце, 1 жовток, 70 г вершкового масла, 0,25 ч. л. солі, 12 г свіжих дріжджів; для крему — 250 мл молока, 1 яйце, 60 г цукру, 5 г ванільного цукру, 10 г крохмалю (кукурудзяного), 10 г борошна; для штрейзеля — 30 г вершкового масла, 25 г цукру, 30 г борошна; додатково 250 г полуниць.
Приготування. Для опари в теплому молоці розводимо дріжджі, додаємо чайну ложку цукру та 50 г борошна (із загальної кількості) і залишаємо в теплому місці. З яйця, жовтка, цукру, солі, кефіру, опари, просіяного борошна і розтопленого масла замішуємо еластичне тісто й залишаємо, щоб підійшло. Для крему в кастрюлю вливаємо молоко і ставимо на вогонь. Поки воно гріється, в окремій мисці ретельно змішуємо яйце, цукор, крохмаль, ванільний цукор і борошно. Вливаємо цю суміш у молоко і все добре перемішуємо. Доводимо крем до кипіння, знімаємо з плити, перекладаємо в миску, прикриваємо плівкою і залишаємо до повного охолодження. Для штрейзеля холодне масло перетираємо з борошном і цукром до стану крихти. Тісто, що піднялося, ділимо на 10 рівних частин, з кожної робимо круглу паляничку, кладемо на деко, застелене пергаментом, і залишаємо, щоб знову підійшло. Тоді склянкою робимо заглиблення, змащуємо булочки яйцем, в серединку кладемо по 1 ст. л. крему, на нього — порізану шматочками полуницю, зверху всі булочки притрушуємо штрейзелем. Випікаємо при 190°C 25–30 хвилин.
Червень щедро дарує нам ці соковиті й ароматні ягоди, тож і десерти цієї літньої пори не уявляються без трускавок. Хтось полюбляє їсти їх зі сметаною чи вершками, хтось просто кусає полуничку, тримаючи за зелений хвостик, а в когось є час і натхнення приготувати справжній кулінарний шедевр
Тірамісу «Привіт, літо!»
Інгредієнти: 10 паличок савоярді, 300 г полуниць, 250 г маскарпоне, 200 мл вершків (жирністю не менше 33%), цукор до смаку, 25 мл алкоголю (ром, коньяк) — за бажанням.
Приготування. Збиваємо вершки, затим поступово додаємо по ложці маскарпоне, продовжуючи збивати. Подрібнюємо блендером полуниці з цукром, вливаємо алкоголь. У склянки або креманки викладаємо трішки крему, палички савоярді вмочуємо у збиті полуниці і викладаємо на вершки, додатково поливаємо ложкою полуничної маси. Повторюємо так до заповнення ємності. Зверху прикрасити на свій смак: ягодами, шоколадом, м’ятою тощо.
Чизкейк
Інгредієнти: 350–400 г полуниць, 0,5 кг домашнього кисломолочного сиру, 3 ст. л. сметани, 1 скл. цукру, 1 пакетик ванільного цукру, 15 г желатину, 2 пачки полуничного желе, бісквіт (можна замінити бісквіт на печиво, подрібнене і змішане з вершковим маслом).
Приготування. Домашній сир добре перебиваємо блендером з цукром, наприкінці додаємо ванільний цукор та 3 ст. л. сметани. Желатин розчиняємо у 5 ст. ложках води, коли набухне, розігріваємо в мікрохвильовці декілька секунд і додаємо до сирної маси. Желе готуємо за інструкцією на упаковці (але води краще брати менше норми), розводимо кожен пакетик окремо.
Складаємо чизкейк. Форму для торта застеляємо плівкою, на дно кладемо бісквіт (або печиво), на нього — сирну масу і ставимо в холодильник або в морозилку на 20 хвилин. Тим часом полуниці ріжемо на пластинки, викладаємо зверху й дуже акуратно заливаємо 1 порцією желе. Знову в холодильник, а коли схопиться, заливаємо другою порцією желе. Залишаємо в холодильнику на 2–2,5 години, тоді дістаємо з форми і викладаємо на блюдо.