Культурний фронт: чому 3:0 на користь України? Поясює нардеп Микола Княжицький
19 червня Верховна Рада прийняла три важливі закони, спрямовані на боротьбу проти окупантів на культурному та інформаційному напрямках
Про них розповів народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький (на фото) у Facebook.
«По-перше, ми підтримуємо видання і розповсюдження українських книжок (проєкт № 6287). Для цього пропонуємо встановити пільги для книгарень, в яких продаються переважно україномовні видання. Допускається продаж книг, виданих мовами корінних народів України (наприклад кримськотатарською) та офіційними мовами ЄС, — повідомив він. — Книгарні, в яких реалізують лише україномовні книги, можуть отримати від держави компенсацію витрат на оренду. Але у випадку, якщо в асортименті вони з’являться наприклад російською мовою, ніякі пільги не надаються, а якщо були надані до того, їх доведеться повернути. Тож сподіваюсь, україномовної літератури найближчим часом буде в книгарнях більше».
Книгарні, в яких продаються лише україномовні книги, можуть отримати від держави компенсацію витрат на оренду.
«Іншим законопроєктом (№ 7459) ми забороняємо імпорт та продаж книжок з росії і білорусі без спеціального дозволу. І додатково встановили правило для іноземних авторів: якщо вони хочуть видавати і продавати свою літературу в Україні, то можуть це зробити лише в україномовному перекладі. Або мовою оригіналу, наприклад англійською. Ситуація, коли книги французьких чи англійських письменників видаються в Україні виключно російською мовою, має назавжди відійти в минуле, і наш закон в тому посприяє», — вважає Микола Княжицький.
«Третій законопроєкт (№ 7273-д) запроваджує більші квоти на україномовну музику в ефірі. Української стане значно більше, — констатує народний депутат. — Також заборонені будь-які гастролі переважної більшості російських виконавців та використання їхніх пісень на всіх платформах у країні. Дозволені будуть лише ті, хто підпише декларацію про підтримку суверенітету і територіальної цілісності України».
«Заборонили «акустичний тероризм» і тепер водій маршрутки не матиме права ставити свою улюблену пісню, якщо хоча б один пасажир сказав «ні», — зазначає Княжицький.
Ольга СОКОЛОВА
Читайте також: «Живу одна, як перст, а дуже б хотілося з кимось спілкуватися».