Львівщина і Волинь посилюють оборону на випадок вторгнення з Білорусі
Безпекова ситуація у Львівській області – контрольована, але загроза ракетних ударів зберігається по всій країні
З 24 лютого на Львівщині було збито 24 крилаті ракети. Посилюється координація з сусідніми областями та оборонні рубежі для відсічі ворога зі сторони Білорусі.
Про це на брифінгу повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик, переда LB.
«Безпекова ситуація на Львівщині є цілком контрольованою. Водночас в теперішніх умовах, враховуючи загрозу ракетних ударів, жодного безпечного на 100% місця на території України наразі немає», – заявив він.
За його словами, військовослужбовці ПВК «Захід» з 24 лютого збили 24 крилаті ракети на території Львівської області. Також 11 безпілотних літальних апаратів. Остання ракета збита вже в червні.
«Щодо відсічі можливого нападу зі сторони Республіки Білорусь, то ми налагоджуємо взаємодію з нашими сусідніми областями. Зокрема, це стосується координації дій з Волинською областю у випадку можливих подій. Третє питання – це наша підготовка додаткових оборонних та інженерних споруд», – зазначив Годик. Він наголосив, що протидиверсійні заходи в області були посилені ще до 24 лютого.
«Ця робота велася ще з початку поточного року… Управлінням СБУ Львівської області з 24 лютого по теперішній час здійснено перевірку понад 8 тис. громадян та 340 були предметом додаткової та поглибленої перевірки нашими службами. За результатами цих перевірок розпочато 40 кримінальних проваджень, в межах яких 16 особам оголошені підозри у вчиненні основ національної безпеки. 9 з цих осіб підозрюються у державній зраді, справи передані до суду», – розповів начальник Львівської ОВА.
Він зазначив, що понад 1 тис. співробітників поліції щодня забезпечують контроль в області. 400 патрульних ведуть службу щодобово. У квітні технічно була посилена відео система розпізнавання транспортних засобів.
Годик додав, що на постійній основі відбувається обмін інформацією правоохоронних органів з Держприкордонслужбою щодо фактів незаконного перетину кордону військовозобов’язаними та іншими категоріями, а також щодо незаконного ввезення чи використання гуманітарної допомоги.
На постійній основі відбувається обмін інформацією правоохоронних органів з Держприкордонслужбою щодо фактів незаконного перетину кордону військовозобов’язаними та іншими категоріями, а також щодо незаконного ввезення чи використання гуманітарної допомоги.
«З 24 лютого слідчими головного управління Нацполіціі розпочато досудове розслідування по 27 кримінальних провадженнях. Левова частка – 19 проваджень – це незаконне отримання прибутку від використання гуманітарної допомоги. По 3 з цих справ встановлені особи та вже оголошені підозри. Та найближчим часом справи будуть направлені до суду», – підсумував він.
Читайте також: Якщо на Волинь наступатимуть білоруси, тероборона відразу дасть їм лупня і повідомить про це