Курси НБУ $ 41.10 € 44.63
Горохівські рятувальники застерігають хліборобів від пожеж (Фото)

Дотримання всіх вимог – це гарантія збереження врожаю від пожежі.

Фото ДСНС Волині.

Горохівські рятувальники застерігають хліборобів від пожеж (Фото)

Щоб на полях не сталося біди і врожай не знищило вогняне лихо,  вогнеборці їдуть у близькі й далекі села, ініціюють зустрічі з аграріями й нагадують їм правила пожежної безпеки й готовності до збору зернових

Аргументи для таких заходів маємо вагомі. Протягом останніх років на хлібних масивах області зафіксовано 14 пожеж. Вони знищили понад 120 га зернових культур на корні та спричинили матеріальні збитки на суму 1 млн 700 тис. гривень. 7 загорань було на складах грубих кормів та 11 - на транспортних засобах, задіяних до збирання врожаю. 

Матеріальні збитки становлять понад 1 млн грн. Про це, зокрема, рятівники розповіли на позаплановому інструктажі й працівникам ТзОВ «Агросвіт-Волинь» в селі Цегів Мар’янівської територіальної громади. Увагу  керівників підприємств і жниварів акцентували на наявності обкосів, наявності застережних знаків, оборюванні стерні, на забезпеченні збиральної техніки первинними засобами пожежогасіння.

Учасники рейду також наголосили, що усі працівники, зайняті на збиранні врожаю, зобов’язані пройти інструктаж. Варто знати: причиною пожеж становить не лише  спекотна погода, а й хлібозбиральні техніка й, на жаль, людська недбалість.

Протягом останніх років на хлібних масивах області зафіксовано 14 пожеж, які знищили понад 120 га зернових культур на корні та спричинили матеріальні збитки на суму 1 млн 700 тис. гривень. 

Луцьке районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій нагадує, що в період збирання врожаю категорично забороняється:

• палити біля хлібних масивів;

• розкладати багаття на полях та поблизу них;

• спалювати стерню, післяжнивні залишки; полювати неподалік ланів;

• допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів;

• дорослі повинні постійно нагадувати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь;

• зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння. Зокрема, вогнегасниками, лопатами та мітлами-хлопушками;

• обов'язкова наявність іскрогасників на тракторах.

Пам’ятайте, що дотримання всіх вимог – це гарантія збереження врожаю від пожежі!

Володимир ЛИСЮК, провідний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Луцького районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області старший лейтенант служби цивільного захисту.

Читайте також: «За кілька метрів від кордону Волині з білоруссю горохівські митці «націлили» в сторону сусідів музичні колонки (Фото, Відео)»

 
 

Реклама Google

Telegram Channel