Брат відомого українського дипломата зберіг життя усіх своїх хлопців на фронті, але загинув сам (Фото, відео)
У бою з російськими окупантами під Бахмутом на Донеччині обірвалося молоде життя 33-річного командира взводу 1-ї окремої бригади спеціального призначення ЗСУ ім. Івана Богуна, інструктора бійців «Іноземного легіону», молодшого лейтенанта Євгена Олефіренка на псевдо Елвіс (на фото)
«Загинув мій брат. Загинув Героєм. У бою. На Сході України. Захищаючи мене, мою родину, моїх друзів і мою країну», – написала в фейсбуці його сестра, журналістка Богдана Шевченко.
Вона розповіла, що Євген пішов у військо в перший же день повномасштабного вторгнення росії, 24 лютого.
«Він готувався до цього, як і вся наша сім’я. Він – воювати. Ми – жити, перевіряючи, коли був онлайн. Готувались, але так і не були готовими. Готовими зрозуміти, що тепер такий жаданий онлайн назавжди залишиться лиш цифрою: last seen yesterday at 18:14 («востаннє був у мережі вчора о 18:14»).
Він стрибав над вогнищем усе життя. Але це полум’я забрало його до себе.
Женя загинув у бою, як справжній воїн. Він був у самому пеклі, зі своїм взводом, як справжній командир. Він стрибав над вогнищем усе життя. Але це полум’я забрало його до себе. Увесь цей час ти мимоволі ловив себе на думці: а якщо це остання зустріч? А якщо це остання фотографія? А якщо це останнє повідомлення? І от воно. Останнє.
…Кілька днів тому ми їздили до Женьки на Схід. Передавали ще одну машину. Хлопці якраз вийшли з Лисичанська. Вберегли там себе й українські книжки.
Він зустрів нас, сидячи на лавці біля шиномонтажу, закинувши ногу на коліно, руку на спинку. І, усміхаючись, затягувався сигарою. У цьому був весь Женя.
Ми бачились не просто годинку, а майже добу. І весь цей час ми сміялися. Слухали історії, офігівали і сміялися. Багато. Якщо прощання і мало бути, то саме таким – світлим і теплим», – розповіла Богдана.
«В одній з останніх переписок ти написав: «Не бійся, мала, я двіжую, щоб ти раділа», – згадує про чоловіка кохана Євгена, мати його донечки Дзвінки – Марія Павловська. – Ми 15 років двіжували одне для одного та разом, були щасливі кожного дня.
Я шалено вдячна за ці 15 років. Ми дорослішали разом, але так і не подорослішали. Робили божевільні перформенси і розказували жарти, від яких всі перезирались, а ми «угорали».
Ти надихав мене, з тобою я малювала, займалась наукою, «плавала у далекі плавання» і знала, що в мене найнадійніший тил.
Ти надихав мене, з тобою я малювала, займалась наукою, «плавала у далекі плавання» і знала, що в мене найнадійніший тил.
Ми об’їздили пів світу разом, пірнали до морських черепах і піднімались високо в гори. 07.07.22 померла половинка мене, але я рада, що частинка тебе живе в нашій Дзвінці», — зазначила дружина.
Брат загиблого воїна, колишній народний депутат і посол України в Канаді Андрій Шевченко так повідомив про горе: «Ми щойно привезли його до Києва – сонячного, безстрашного і назавжди усміхненого. Загинув у бою під Бахмутом. Гордість нашої родини…»
До речі, 14 червня Євген написав у фейсбуці допис під впливом повідомлення про загибель Романа Ратушного: «28 квітня я підтримав і зробив репост гнівного тексту Романа Ратушного про неприпустимість існування пам’ятника Булгакову в Києві. Сьогодні стало відомо про загибель Романа на полі бою.
Найменше, що я можу зробити в пам’ять про Романа, – це одразу ж після демобілізації приїхати на Андріївський і знести цей клятий горокракс українофоба (хоча дуже сподіваюся, що за час моєї відсутності в столиці цим займеться наш мер Віталій Кличко)».
Олесь ВЕРНИГОРА.
Джерело: novynarnia.com.
Читайте також на volyn.com.ua: «Ліну Костенко нагородили орденом Почесного легіону – найвищою нагородою Франції».