Українка — друга жінка в історії, яка отримала математичний Оскар
Киянка вирішила завдання «пакування куль у багатовимірних просторах»
Професорка математики, уродженка столиці Марина В’язовська (на фото) стала однією з чотирьох лауреатів найпрестижнішої премії з математики, що прирівнюється до Нобелівської премії, — медалі Філдса
Про це повідомляється на офіційному сайті Міжнародного математичного союзу. В’язовська була нагороджена медаллю Філдса за вирішення завдань про пакування куль у багатовимірних просторах та подальший внесок у розв’язання проблеми інтерполяції в аналізі Фур’є.
Спочатку захід планували провести у Санкт-Петербурзі, проте після повномасштабного вторгнення росії в Україну церемонію перенесли до Фінляндії.
Також престижну премію з математики цьогоріч отримали француз Уго Дюмініль-Копен, британець Джеймс Мейнард та американець Джун Хео. Церемонія нагородження відбулася у Гельсінкі. Спочатку захід планували провести у Санкт-Петербурзі, і відкривати його мав президент рф володимир путін, проте після повномасштабного вторгнення росії в Україну церемонію перенесли до Фінляндії.
Медаль Філдса вручається двом, трьом або чотирьом науковцям на Міжнародному конгресі математиків раз на чотири роки. Ця нагорода вважається найпрестижнішою відзнакою в математиці і часто порівнюється із Нобелівською премією. На золотій медалі Філдсівського лауреата — зображення Архімеда і напис: «Побороти свою людську обмеженість і завоювати Всесвіт», на зворотному боці — «Математики, які зібралися зі всього світу, вшановують чудовий вклад у пізнання».
Уперше медаль Філдса вручили у 1936 році, а перша жінка отримала цю нагороду лише у 2014-му: тоді лауреаткою стала іранська математикиня Мар’ям Мірзахані. Марина В’язовська стала другою жінкою, що отримала медаль Філдса.
Лія ЛІС
Читайте також: «Волинська журналістка: «І я боєць... продовольчого фронту».