Цілюща, ароматна, вітамінна…
Усі ці епітети стосуються садової культури, яка стала настільки популярною, що, здається, немає присадибної чи дачної ділянки, де її не вирощують. Воно й не дивно, адже смородина по праву вважається своєрідною вітамінною коморою. Тож людям, котрі дбають про власне здоров’я, просто необхідно включати ці ягоди у свій раціон. А приготувати з неї можна не лише компоти й варення…
Смородиновий сорбет
Дивовижно ніжні смачні натуральні ласощі з такою незвичною назвою припадуть вам до вподоби з першої ложки. Охолоджена солодка страва з фруктів чи ягід і цукрового сиропу належить до різновидів морозива
Інгредієнти: 500 г ягід (можна замінити смородину будь-якими іншими), 1 ст. л. лимонного соку, 150 г цукру, 20 г крохмалю, 0,5 л води, м’ята за смаком.
Приготування. Ягоди збити блендером до стану пюре, протерти через сито, щоб позбутися кісточок. Поставити пюре в холодильник, а кісточки залити водою (450 мл), додати цукор і проварити. Процідити, сироп вилити у каструлю, додати лимонний сік і довести до кипіння. У 50 г води розмішати крохмаль і влити у киплячий сироп, варити до загустіння (близько хвилини) — вийде кисіль. Охолодити його, змішати з пюре, поставити в морозилку і кожні 20–30 хвилин розминати суміш виделкою або збивати блендером. Подавати сорбет із листочком м’яти.
Запашний джем
Надокучило звичайне варення? Спробуйте щось новеньке!
Інгредієнти: 1,2 кг смородини, 0,6 кг черешні (без кісточок), 0,8 кг цукру, 0,5 скл. води.
Приготування. Черешні вимити, видалити плодоніжки й кісточки. Всипати ягоди у киплячий сироп із 300 г цукру та пів склянки води, проварити 10–15 хвилин, потому відкинути на друшляк (сироп залишити). Cмородину прогріти в каструлі під кришкою і протерти через сито. Влити до цього пюре сироп і варити 15–20 хвилин, потому додати цукор, знову закип’ятити, в гарячий джем всипати черешні, перемішати, проварити ще 1–2 хвилини, розкласти в чисті простерилізовані банки й закрутити.
Смородиновий соус до м’яса
Таке доповнення надасть нового смаку будь-якій м’ясній страві
Інгредієнти: 1 скл. смородини, 50 г вершкового масла, 0,5 скл. води, 0,5 скл. сухого червоного вина, 1 ч. л. солі, 1 ст. л. цукру, чорний перець до смаку.
Приготування. На сковороді розтопити вершкове масло, додати сіль і цукор, тим часом помити смородину й обсушити її на рушничку. Коли суміш на сковороді закипить, влити вино і всипати смородину, готувати на слабкому вогні упродовж 5–7 хвилин, за бажанням додати перець. А для любителів більш пікантного смаку можна покласти сушену м’яту і гвоздику. Зняти з вогню, трохи остудити і перетерти через сито чи подрібнити блендером. Такий соус чудово поєднується з телятиною, яловичиною і свининою, причому і з холодною, і з гарячою. Ним можна полити нарізаний м’ясний рулет.
Тертий пиріг
Ця домашня випічка підкуповує смаком і простотою. Для начинки можна використовувати і густе варення, і свіжі ягоди, і заморожені (причому останні попередньо розморожувати не потрібно)
Інгредієнти: 2 скл. пшеничного борошна, 1 скл. картопляного крохмалю, 1 скл. цукру, 200 г вершкового масла або маргарину, 1 яйце, 1,5 ч. л. соди (погасити оцтом), 1,5 скл. смородини, 1–2 ст. л. цукру для посипання.
Приготування. Змішати в мисці борошно, картопляний крохмаль, цукор, додати дрібку солі. Влити розтоплений, але не гарячий маргарин і збите яйце. Швидко перемішати і додати погашену соду. Замісити м’яке тісто і розділити його на дві частини. Загорнути в харчову плівку і покласти в морозильну камеру на годину. Деко застелити пергаментним папером і злегка змастити маслом. Дістати з морозилки одну частину тіста, натерти на бляшку, розрівняти. Зверху викласти ягоди, присипати їх цукром. Потерти на смородину другу частину тіста й поставити в розігріту до 180 градусів духовку на 45 хвилин або до появи золотистої скоринки. Перед подачею пиріг остудити.
Лікер «Смородинова казка»
Для його приготування беріть якісну горілку, щоб отримати якісний напій
Інгредієнти: 1 кг смородини, 1 кг цукру, 1 л горілки.
Приготування. Промиті й обсушені ягоди смородини в трилітровій банці засипати цукром і залити горілкою. Щільно закрити кришкою, поставити в темне місце і забути про настоянку на 3–4 місяці. Потому процідити, розлити у пляшки і закупорити корками.
Читайте також: «До волинян у гості на кілька днів загляне осінь«.