Чому сильно плакала напередодні старту на Чемпіонаті світу в США волинська скороходка Олена Собчук? (Відео)
Підопічна луцького тренера Володимира Яловика фінішувала 11-ою на дистанції 20 кілометрів
15 липня на чемпіонаті світу з легкої атлетики-2022 в американському Юджині розіграли перші комплекти медалей. Призери визначилися у жіночих та чоловічих змаганнях зі спортивної ходьби.
Киянка Людмила Оляновська, прикарпатка Ганна Шевчук та волинянка Олена Собчук (на фото) представляли Україну в жіночому старті. На жаль, Оляновська зійшла з дистанції після 5 кілометрів...
А ось 26-річна волинянка Олена Собчук зуміла прийти до фінішу на 23 секунди швидше за 25-річну прикарпатку Ганну Шевчук – 1:31:19 проти 1:31:42. Щоправда, наші дівчата подолали дистанцію в другому десятку – на 11-й та 12-й сходинках відповідно.
І хоч Олена Собчук повторила другий найкращий результат України на змаганнях світової першості зі спортивної ходьби на 20 км, відставання від чемпіонки – представниці Перу Кімберлі Гарсія Леон – космічне: понад 4 хвилини (1:26:58)!
І хоч Олена Собчук повторила другий найкращий результат України на змаганнях світової першості зі спортивної ходьби на 20 км, відставання від чемпіонки – представниці Перу Кімберлі Гарсія Леон – космічне: понад 4 хвилини (1:26:58)!
Срібну медаль виборола полька Катаржина Зджебло (1:27:31 – NR), бронза в китаянки Шиджи Кіянг (1:28:17).
До слова, у чоловіків переміг чинний чемпіон світу японець Тошіказу Яманіші.
Коментар Суспільному Спорт від Олени СОБЧУК (МІЗЕРНЮК):
«Враження від змагань чудові, дуже хороша організація. Плюс – була хороша компанія [по дистанції]. Тільки було спекотно. Старт зробили в обід – спека в самому розпалі. Ми старались, як могли, ішли, викладались і боролись, представляли свою країну. Що змогли, те показали. Все-таки в нас була підготовка одна з не найлегших на цей раз, були різні перешкоди. Але як могли, так і справлялись. Дякувати Богу, що взагалі потрапили на ці змагання, аби представити Україну.
Звичайно, війна сильно вплинула на підготовку, особливо – на психологічний стан. Важко було переживати. Навіть учора, коли обстріляли Вінницю, я дивилась новини, і в мене був мандраж, я сильно плакала.
Навіть учора, коли обстріляли Вінницю, я дивилась новини, і в мене був мандраж, я сильно плакала.
Енергію свою віддаєш. А ти ще й не вдома, тож переживаєш за свою сім’ю. Це дуже важко. Ясна річ, що це не 100% та підготовка, якої б хотілось.
Ми пишаємося нашими воїнами, які нас зараз захищають. Виступати тут – це наша робота. Невеликий внесок, але ми стараємось».
Шкода, що не змогла подолати кваліфікацію в метанні молота на чемпіонаті світу 27-річна волинянка Ірина Климець.
Уродженка Четвертні на Маневиччині в найкращій спробі запустила снаряд на 68.20 м, чого виявилось замало для потрапляння в фінал. До фіналу виходили спортсменки, які подолали бар'єр в 73.50 або 12 кращих результатів за підсумками кваліфікаційних груп. Особистий рекорд Ірини, до речі, – 73,56 м.
Уродженка Четвертні на Маневиччині в найкращій спробі запустила снаряд на 68.20 м, чого виявилось замало для потрапляння в фінал.
Ще одна волинянка – Надія Боровська – виступить 22 липня у спортивній ходьбі на 35 км.
За всю історію виступів на літніх чемпіонатах світу з легкої атлетики українські спорстмени вигравали 11 золотих, 13 срібних і 13 бронзових медалей. Найбільшу кількість нагород Україна здобула у 1997 році – сім (дві золоті, чотири срібні та одну бронзову). Тоді ж «синьо-жовті» показали найліпший результат в командному заліку – 6-а позиція.
На минулому чемпіонаті світу українські легкоатлети здобули 2 срібні медалі - Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) та Марина Бех-Романчук (стрибки у довжину).
Читайте також на volyn.com.ua: «Одіозний Поворознюк безжально відлупив диверсанта, який розставляв мітки (Відео 18+)».