Із серпня антибіотики відпускатимуть лише за електронним рецептом
Це перший етап у впровадженні е-рецепта для всіх рецептурних препаратів в Україні, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я. Як його отримати?
Щоб придбати антибіотики у перехідний період, потрібно звернутись до свого сімейного лікаря або до будь-якого іншого у лікарні та отримати електронний рецепт на діючу речовину. При цьому — увага! — пацієнт обов’язково має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ)! Якщо ж він не зареєстрований, то зможе зробити це прямо у лікаря. А в разі, якщо сам медзаклад, до якого звертається пацієнт, не підключений до ЕСОЗ, лікар повинен виписати паперовий рецепт.
«Винятки також становлять медичні заклади, які розташовані на лінії фронту, у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях. Там лікар випише на антибіотики паперовий рецепт», — пояснив голова парламентського Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.
Винятки також становлять медичні заклади, які розташовані на лінії фронту, у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях. Там лікар випише на антибіотики паперовий рецепт», — пояснив голова парламентського Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.
Придбати антибіотики за рецептом можна буде в будь-якій аптеці. Для цього потрібно показати фармацевту інформаційну довідку від лікаря. Крім того, пацієнт зможе самостійно обрати торгову марку препарату, що містить призначену активну речовину.
Перехідний період з електронними рецептами на антибіотики триватиме до кінця року: за цей час медичні заклади та аптеки мають підготуватись до повного переходу на видавання рецептурних ліків лише за е-рецептом.
До речі
За даними МОЗ, кожен другий українець купує антибіотики без призначення лікаря. Іноді це призводить до тяжких наслідків для здоров’я, серед яких — формування стійкості організму людини до лікування антибіотиками. Один із способів боротьби з безконтрольним вживанням сильнодіючих препаратів — введення електронного рецепта. Це дасть змогу відстежувати дані про призначення, обсяги використання антибіотиків, зменшити випадки самолікування.
Проблема неправильного застосування цих ліків набрала особливих масштабів під час пандемії коронавірусу. У 2020 році в МОЗ заявляли, що споживання антибіотиків зросло у 3,5 раза порівняно з аналогічним періодом 2019-го.
Сергій БОРОХ
Читайте також: «Війна зістарила українців щонайменше на 10 років – Ляшко».