Курси НБУ $ 41.40 € 45.14
На Львівщині продавців закликали маркувати продукти, що містять йод

Покупці зараз звертають увагу. Вони придивляються, що містить йод.

Фото Суспільного.

На Львівщині продавців закликали маркувати продукти, що містять йод

До продуктів, що містять йод, належать не лише морепродукти, а й виноград, картопля, яйця та інші

Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України нагадує, що Україна – країна з низьким вмістом йоду в ґрунті та воді. Йододефіцит спостерігають у багатьох регіонах і, зокрема, на Львівщині. Тому Центр закликає супермаркети та інші магазини позначати йодовмісні продукти спеціальними наліпками, інформує Суспільне.

Йододефіцит спостерігають у багатьох регіонах і, зокрема, на Львівщині. Тому Центр закликає супермаркети та інші магазини позначати йодовмісні продукти спеціальними наліпками.

За словами керівниці обласного Центру контролю та профілактики хвороб Наталії Іванченко, йододефіцит може спричинити захворювання.

«Якщо людина постійно недоотримує кількість йоду з продуктами харчування, виникають різноманітні захворювання. Найчастіше це захворювання щитоподібної залози. Загалом всі люди, недотримуючи йод, в першу чергу страждають на хвороби шлунково-кишкового тракту. А, по-друге, абсолютно доведено, що знижується інтелектуальний потенціал», — каже Наталія Іванченко.

До продуктів, що містять йод, належать не лише морепродукти, а й виноград, картопля, яйця та інші.

 

 

 

 «Покупці зараз звертають увагу. Вони придивляються, що містить йод. Ми помаркували багато продуктів. Наприклад, пшенична крупа. Ми не знали, що в ній є йод. Молоко також. Це було також відкриття для мене, що там є йод. Лосось. Також тріска», — каже продавчиня львівського супермаркету Ольга Зарічна.

Натомість будь-які препарати, що містять йод, слід приймати лише після консультації з лікарем.

«Синтетичні препарати йоду повинен призначати лікар. Є таке поняття як профілактична доза. Її призначають вагітним, дітям, підліткам. А є максимально допустима доза йоду, яку призначають людям віком до 40 років у разі, якщо є висока загроза або вже відбулася ядерна аварія. Тому що до 40 років наша щитоподібна залоза працює найбільш активно і має можливість поглинати йод», — додає Наталія Іванченко.

На сайті МОЗ є необхідні роз’яснення на випадок надзвичайної ситуації, кому і в яких дозах приймати йодовмісні препарати. У міністерстві зазначили, що держава вже закупила необхідну кількість калію йодиду.

Читайте також: «На українців чекає чергове подорожчання продуктів»

Реклама Google

Telegram Channel