Привезена з Волині фіолетова картопля рясно вродила на Львівщині
Доглядати незвичну картоплю дещо складніше, ніж традиційну
Львів'янин Анатолій Іваницький, який має дачу у місті Жовкві, уперше цьогоріч разом із картоплею звичних сортів виростив і фіолетову. Репродуктивний матеріал привіз із Волині й висадив у себе, повідомляє Високий Замок.
Про зазначену бульбу говорить сама назва — Фіолетова гора (PurpleMountain). Насамперед господар цікавився новинкою в мережі Інтернет. Інформацією охоче ділиться з людьми, що віддають перевагу корисним овочам.
Загалом у світі існує близько 200 видів дикої картоплі і понад чотири тисячі сортів, виведених селекціонерами. Зараз навіть виділився окремий напрям — створення дієтичних сортів із червоною, синьою та фіолетовою шкіркою й м’якоттю. Така робота активно ведеться в Японії, Китаї, США, Південній Кореї й на батьківщині картоплі - у Латинській Америці. Також вирощують кольорові бульби в Україні. Наші вчені досягли чималих успіхів.
За словами чоловіка, дозрівають овочі згаданого сорту впродовж 80−90 днів. Хоча бульби середнього розміру, але було надзвичайно цікаво виростити їх у кліматичних умовах Львівщини.
Екзот доволі поживний, адже має багато антиоксидантів.
Ґазда наголошує, що доглядати незвичну картоплю дещо складніше, ніж традиційну. Вона вимагає більше вологи, сильніше вражається паршею, частіше страждає від фітофтори. Та й колорадські жуки у першу чергу об'їдають зелень саме фіолетових насаджень. Тому важливо дотримуватися вимог агротехніки. «Лише дослухаючись усіх настанов, можна отримати такі чудові овочі. Скуштувавши їх, не пошкодуєте витрачених сил», — каже пан Анатолій.
Про смак та естетичний вигляд новинки розповідає дружина Марія: «Колір почищених бульб — темно-фіолетовий. Їх смажать, додають до салатів. Страва виглядає на тарілці гарно й оригінально (особливо в поєднанні зі звичайною картоплею)».
Ще ж екзот доволі поживний, адже має багато антиоксидантів. При цьому, чим насиченіший колір, тим їхній вміст більший.
Читайте також: Волинян чекає бабине літо чи то дідова осінь?