Щоб рясно квітла пеларгонія: поради квітникарям
Як стверджують досвідчені квітникарі, герань (на фото) – рослина невибаглива, догляд за нею дуже простий. Варто лише знати кілька правил – і вона буде радувати вас пишним цвітінням
Для пеларгонії більш комфортна посуха, ніж надмірна вологість, бо через неї гниє коріння, але й сильного пересихання ґрунту не слід допускати. У теплому приміщенні полив можна здійснювати щодня, але стежте, щоб добре просихав верхній шар ґрунту. Якщо він не встигає висихати — скоротіть полив до 2–3 разів на тиждень. Ознаки надмірного поливу помітно відразу: прив’яле листя, яке іноді покривається цвіллю. Якщо вчасно не звернути на це увагу, можна втратити вазон.
Герань любить тепло, ідеальна температура для неї – в діапазоні 18–20 градусів. У зимовий час може бути трохи меншою, але не нижче +10 градусів.
Герань любить тепло, ідеальна температура для неї – в діапазоні 18–20 градусів. У зимовий час може бути трохи меншою, але не нижче +10 градусів.
Обприскувати листя пеларгонії теж не варто.
Пересаджувати достатньо раз на 2–3 роки, залежно від розростання кореневої системи.
Найбільш ретельного догляду пеларгонія потребує на початку весни, коли прокидається після зимівлі. Тоді дуже важлива процедура обрізання: видаліть відмерле листя, на кожному пагоні залишайте не більше 5 бруньок.
Якщо нові пагони ростуть з листових пазух, а не з кореня, то потрібно їх видаляти. Обрізка має бути тільки навесні. Якщо зробити цю процедуру взимку, це може згубно позначитися на цвітінні.
Герань дуже любить підживлення. У стадії активного цвітіння необхідно додавати у воду для поливу добрива на основі фосфору і калію. Також рекомендують використовувати йодову воду (1 крапля йоду на 1 л води).
Дуже важливий правильний догляд у зимовий період. Рослину радять забрати з підвіконь і поставити в темне місце, подалі від обігрівальних приладів, щоб температура повітря була нижче 12 градусів. Удобрювати землю взимку не потрібно.
Якщо рослина успішно пережила зиму і мала правильний догляд, то з березня по серпень знову буде інтенсивно цвісти.
Джерело: poradum.com .
Читайте також на volyn.com.ua: «5 кімнатних рослин, здатних принести в дім нещастя і проблеми зі здоров’ям».