На Волині п’ять громад розроблять концепції просторового планування
Стартувала нова навчальна ініціатива від «U-LEAD з Європою» для представників органів місцевого самоврядування громад на тему «Просторове планування та управління природними ресурсами»
Від Волині для участі у навчальній програмі були відібрані Смідинська, Колодяжненська, Турійська, Поромівська та Мар’янівська територіальні громади. Про це повідомляють у регіональному офісі U-LEAD у Волинській області.
Загалом по Україні було відібрано 69 громад, які були розподілені на чотири групи та протягом жовтня-грудня пройдуть комплексне навчання. Мета навчального курсу – підвищення спроможності представників органів місцевого самоврядування виконувати обов’язки та здійснювати повноваження, які покладені на них та передбачені законодавством України у сфері містобудування та управління природними ресурсами в умовах воєнного стану.
7 жовтня своє навчання розпочали команди фахівців з 18-ти територіальних громад, з якими працюватимуть Олена Пітірімова та Катерина Резникова, з просторового планування та управління природними ресурсами експертки «U-LEAD з Європою».
«Просторове планування має стати інструментом для відновлення та розвитку наших територіальних громад, особливо у теперішніх умовах воєнного стану. Важливо, щоб представники громад зрозуміли особливості та принципи просторового планування, що дасть їм можливість максимально використати усі його переваги для своїх територій», – наголосила Катерина Резникова.
48 найкращих громад з усієї України зможуть отримати експертну підтримку в розробці програм комплексного відновлення територій територіальних громад або в аудиті земельних ресурсів.
Перший онлайн-семінар відбувся на базі регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області для команд фахівців з громад Прикарпаття, Волині та Закарпаття.
Як зазначили експерти, в рамках І етапу передбачено 5 тематичних семінарів на теми з просторового планування та управління природними ресурсами для усіх відібраних громад та їх команд. Згодом 48 найкращих громад з усієї України зможуть отримати експертну підтримку в розробці програм комплексного відновлення територій територіальних громад або в аудиті земельних ресурсів.
Перший семінар стосувався теми просторового планування як інструменту сталого розвитку територіальних громад. Експерти роз’яснили учасникам концепцію, принципи та виклики просторового планування для громад.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.