Курси НБУ $ 42.03 € 43.87
Назвали стратегічні райони, які має звільнити Україна для захисту від майбутнього нападу РФ

Військовослужбовці ЗСУ сидять на танку Т-80, захопленому у російської армії в Бахмуті, Україна, неділя, 2 жовтня 2022 року.

Ukrainian servicemen sit on T-80 tank that they claimed had been captured from the Russian army in Bakhmut, Ukraine, Sunday, Oct. 2, 2022. (AP Photo/Inna Varenytsia)

Фото: AP/Інна Варениця.

Назвали стратегічні райони, які має звільнити Україна для захисту від майбутнього нападу РФ

Україна має повернути певні райони, зокрема більшу частину Херсонської та Запорізької областей, які зараз перебувають під російською окупацією, щоб забезпечити свою довгострокову безпеку та економічну життєздатність. Про це йдеться у звіті американського інституту вивченні війни, інформує Суспільне.

За словами аналітиків, здатність України захистити себе від майбутнього нападу Росії потребує звільнення більшої частини Херсонської та Запорізької областей.

«Економічне здоров'я України вимагає звільнення решти Запорізької області та більшої частини Донецької та Луганської областей, включаючи, принаймні, частину території, захопленої Росією у 2014 році. Безпека України суттєво підвищиться внаслідок визволення Криму, що також принесе користь здатності НАТО захистити її південно-східний фланг», — йдеться у повідомленні.

«Економічне здоров'я України вимагає звільнення решти Запорізької області та більшої частини Донецької та Луганської областей, включаючи, принаймні, частину території, захопленої Росією у 2014 році», — йдеться у повідомленні.

В ISW наголосили, що Україна має повне право боротися за звільнення всієї території, незаконно захопленої Росією, «особливо у світлі звірств і етнічних чисток, які продовжуються» на окупованих територіях.

«Наполягання Києва на відновленні контролю над українською територією до міжнародно визнаних кордонів не є абсолютистською чи екстремістською вимогою — це нормальна позиція держави, яка захищається від неспровокованого нападу в рамках загарбницької війни», — йдеться у звіті.

В Інституті зазначили, що стандартна позиція міжнародної спільноти відповідно до міжнародного права, як і має бути.

«Ніщо в подальшому обговоренні не повинно бути витлумачено як підтримка будь-яких спроб спонукати, не кажучи вже про примус, Україну відмовитись або від своїх вимог, або від своїх зусиль зі звільнення всієї своєї землі та народу», — наголосили в ISW.

Читайте також: «Звільняючи окуповані території,  ми впевнилися, що так звана друга  армія світу – це просто піар!»

Реклама Google

Telegram Channel