Курси НБУ $ 41.40 € 45.14
Зігріваймося гарячим ситним супчиком!

Cуп із яблуками — це буде приємна несподіванка для рідних.

Фото із сайту inodea.соm

Зігріваймося гарячим ситним супчиком!

Кажуть, уперше наваристі юшки в раціоні людини з’явилися з освоєнням вогню та процесу варіння: шкіри тварин підв’язували над багаттям і в них готували їжу з додаванням води. У Римській імперії супи варили з овочів, трав – з того, що було доступно, що вирощувалося чи добувалося у природі. А перший рецепт такої страви виявлено в кулінарній книзі IV століття: до її складу входили пшениця, оливкова олія, м’ясо, мозок, перець, лавровий лист, кмин, вино, рибний соус.  Відтоді не лише чимало води утекло, а й рецептів супів з’явилося чимало. Із настанням холодів вони саме на часі

Крем-суп із пастернаку з яблуками

Цей овоч дуже корисний, його варто включати до свого раціону. Смак і аромат у цього коренеплоду особливий, ненав’язливий, приємний, а в поєднанні з кислими яблуками – просто ідеальний!

Цей овоч дуже корисний, його варто включати до свого раціону.

Інгредієнти: 500 г пастернаку, 1 велике кислувате яблуко, 1 цибулина, 1 л молока, 50 г вершкового масла, сіль та перець – до смаку, зелень для подачі.

Приготування. Пастернак добре вимити, почистити. Нарізати коренеплід кубиками завбільшки приблизно 1,5×1,5 см. Покраяти не дуже дрібними кубиками цибулю, всипати в сотейник із розігрітим вершковим маслом, помішуючи, пасерувати до прозорості. Стежте, щоб цибуля не зарум’янилася. Додати кубики пастернаку і тушкувати 4–5 хвилин. Яблуко очистити від шкірки, розрізати навпіл, видалити серцевину, нарізати кубиками і відразу всипати в сотейник до овочів, щоб воно не потемніло. Перемішати, протушкувати кілька хвилин. Влити молоко (замість нього в якості рідкої основи також можна взяти овочевий або м’ясний бульйон, але суп із додаванням молока матиме більш ніжний, оксамитовий смак. Якщо ж калорійність страви для вас не має значення, то до молока можна додати 100 мл вершків – вони зроблять суп густішим, а смак більш м’яким). Після додавання рідини варити суп 15–20 хвилин до розм’якшення овочів, посолити й поперчити до смаку, потому вимкнути вогонь. Збити блендером до однорідності (можна прямо в сотейнику), після цього знову довести до кипіння. Подавати крем-суп із сухариками або прикрасивши зеленню.

Цибулевий суп «Прованс»

Якщо ви полюбляєте цибулю, приємна й ніжна консистенція страви не залишить вам вибору – цей суп хочеться з’їсти до останньої ложки й попросити добавку!

Інгредієнти: 6–8 середніх цибулин, 2 ст. л. вершкового масла, 2 ст. л. оливкової олії, 3 ст. л. борошна, мускатний горіх, сіль, мелений перець, дрібка солі, 100 мл білого сухого вина, 5 скл. бульйону (м’ясного, овочевого), 100–150 г твердого сиру, грінки.

Приготування. Цибулю нарізати кубиками або півкільцями і всипати у глибоку сковорідку з олією та вершковим маслом, смажити на сильному вогні, поки не виділиться багато соку. Тоді зробити мінімальний вогонь і пасерувати якнайдовше, періодично помішуючи лопаткою. Далі додати до цибулі сіль, перець та цукор. Перемішати та пасерувати ще 10 хвилин. Ввести борошно, обсмажити декілька хвилин. Влити вино, перемішати, приправити мускатним горіхом та залити бульйоном. Через 20 хвилин повільного варіння суп розлити у глиняні горщики. На сухій сковорідці обсмажити шматочки батона або французького багета. Сир натерти на тертці. В кожен горщик із супом покласти по столовій ложці сиру. На нього – грінку й знову столову ложку тертого сиру. Запікати в духовці у горщиках до розплавлення сиру – в такому вигляді він виходить особливо ароматним.

Юшка з горошком і картопляними кльоцками

Бульбу замініть на галушки – відчуйте зовсім інакший смак

Інгредієнти: 2 л води, 600 г картоплі, 300 г яловичини, 1 скл. свіжого або замороженого зеленого горошку, 2–3 жмені борошна пшеничного, 3 морквини, 1–2 яйця, 1 корінь селери, 1 лавровий лист, вершкове масло, перець чорний горошком, сіль.

Приготування. В каструлю з водою покласти м’ясо, посолити, довести до кипіння, зняти піну, додати лавровий лист, 2–3 горошини перцю, варити на помірному вогні 1,5–2 години, потім вийняти м’ясо, бульйон процідити, м’ясо нарізати кубиками. Моркву і корінь селери почистити, помити і нарізати дрібними кубиками. Картоплю почистити, відварити, остудити, натерти на тертці. Додати до неї пшеничне борошно, яйця, посолити. Вершкове масло розтопити на пательні. Стіл присипати борошном, розкачати картопляне тісто в тонкий пласт, змастити маслом, присипати мукою, скачати в рулет і нарізати скибочками завширшки 1 см. У готовий бульйон покласти овочі, довести до кипіння, варити 20 хвилин. Потім вкинути галушки, знову довести до кипіння, варити до готовності. Перед подачею прикрасити суп свіжою зеленню. 

Читайте також: Щоб залишатися здоровим, смакуйте супом гарбузовим!

Реклама Google

Telegram Channel