8 із 10 білоруських солдат не хочуть воювати проти України
Дехто з них уже просить українців: «Пацани, позначте нам коридор, як здатися, щоб ми залишилися живими»
В інтерв’ю виданню «ГОРДОН» заступник командира білоруського полку імені Кастуся Калиновського, який воює на боці України, Вадим Кабанчук заявив, що не має великого занепокоєння, що білоруська армія становитиме серйозну військову загрозу у разі наземної операції в Україні. «Ми, наскільки можемо, скануємо громадську думку всередині білорусі, зокрема білоруських військових, — усе ж таки більшість не хоче жодної війни і тим паче війни з Україною. білорусів у принципі слово «війна» лякає. Це на генетичному рівні закладено», — сказав Кабанчук.
Я не маю великих побоювань, що білоруська армія становитиме серйозну військову загрозу в разі наземної операції. Максимум, де їх можуть використати, — це другий ешелон.
За його словами, відкрито підтримують вторгнення росії 10–20%, приблизно така сама пропорція і в білоруській армії. «Серед військових приблизно семеро-восьмеро людей із 10 не хочуть воювати з Україною. Думаю, це основна причина, чому білоруси не пішли на вторгнення в лютому. Там побачили реальні настрої у військах і зрозуміли, що ці війська деморалізовані й воювати просто не зможуть», — пояснює Кабанчук.
Він вважає, що білоруська армія не зможе стати серйозною загрозою на фронті. «У кожного є вибір навіть у найскладніших ситуаціях. Ми спілкуємося з військовими безпосередньо. Дехто каже: «Пацани, якщо нас призивають, просто позначте нам коридор, як здатися, щоб ми залишилися живими». Інші кажуть: «Я особисто можу вирішити, чи поїде моя техніка і куди саме вона поїде». Механік-водій може будь-що зі своєю машиною або танком зробити, щоб він просто з місця не зрушив. Тому я не маю великих побоювань, що білоруська армія становитиме серйозну військову загрозу в разі наземної операції. Максимум, де їх можуть використати, — це другий ешелон», — зазначив Кабанчук.
Леонід ОЛІЙНИК
Читайте також: Ситуація на кордоні з білоруссю станом на ранок 27 жовтня.