Чи може нашкодити нам публікація фотографій збитих дронів?
Україну знову було атаковано іранськими дронами-камікадзе. Згодом деякі користувачі соцмереж виклали фото уламків збитих «Шахедів». Нібито нічого страшного немає: ми пишаємось роботою нашої ППО. Але! Ми маємо вчитися мислити по-воєнному. І думати трішки наперед
Тож чи може нашкодити нам публікація фотографій збитих дронів? Так, може — у випадку, якщо на фото видно бортовий номер ворожого безпілотника. Адже з цієї інформації противник може отримати важливий для нього висновок — чи долетів певний апарат до цілі.
Не робити на фото прив’язки до місцевості, тобто щоб не було зрозуміло, де саме ви зняли збитий дрон.
Більше того, ворожі ЗМІ можуть цей факт використати у пропагандистських цілях. Ну і так само дотримуймося старого правила — не робити на фото прив’язки до місцевості, тобто щоб не було зрозуміло, де саме ви зняли збитий дрон. Тому — уникаймо несвідомого поширення розвідувальної інформації.
Деякі дописувачі соцмереж уже підкоригували свої вранішні дописи, і на фото з рештками збитих дронів замалювали номери «Шахедів». Звісно, що фейсбук-сторінка чи телеграм-канал відомого блогера може стати ще й поганим прикладом для інших пересічних дописувачів. Тому будьмо пильні і не даваймо ворогу те, на що він активно полює.
Ганна МАЛЯР, заступниця міністра оборони України.