Переваги та недоліки світлодіодних фітоламп
Недостатньо встановити горщик з квітами на сонячне підвіконня, щоб рослини краще розвивалися. Більш дієвим варіантом стане використання спеціального освітлення. Сучасні фітолампи на led-story.ua забезпечать стрімкий розвиток будь-яких рослин. Стосується це не лише квітів у квартирі.
LED-технології стрімко увійшли в наше життя: з’явилися навіть спеціальні фітолампи, які дають світло в особливому спектрі для активного розвитку рослин. Перш ніж замовити один з таких приладів в LED Story, варто ознайомитися з головними перевагами та недоліками таких ламп.
Переваги фітоламп
Існує кілька варіантів освітлювальних приладів саме для рослин, але саме світлодіодний варіант обирають частіше. Це пов'язано з великою кількістю переваг:
- можна самостійно організувати освітлення без особливих зусиль;
- можна вибрати пристрій в залежності від типу рослин;
- висока продуктивність роботи при низьких енергозатратах;
- є варіанти ламп на 12, 24, 220 В;
- можливість роботи при низькій температурі;
- десятки тисяч годин роботи без втрати властивостей (світлодіоди починають втрачати яскравість не раніше ніж через 50 тис. годин роботи);
- освітлення одразу після подачі енергії (натрієві фітолампи потребують розігріву 5-10 хвилин);
- можливість заміни світлодіодів;
- можливість використання в акваріумі для вирощування водоростей (необхідно вибрати спеціальний корпус).
Це далеко не повний список всіх переваг. Наприклад, не згадано доступну вартість пристроїв.
Недоліки LED-ламп для рослин
Існує кілька мінусів, але всі вони несерйозні. Найбільш важливий з них – недопустимість перегріву світлодіодів. Якщо вони нагріваються вище 80 градусів, то відбувається деградація та втрата яскравості. Для боротьби з цим недоліком є лише один спосіб – активна вентиляція.
Зазвичай алюмінієвого профілю, який працює як радіатор. недостатньо. Адже фітолампи працюють багато годин підряд. На щастя, є готові рішення, де в пристрій крім самих світлодіодів вже встановлено вентилятор.