Курси НБУ $ 41.86 € 43.52
У Луцьку військові реабілітуються в стрілецькому клубі

Стрільба з лука в межах реабілітаційного процесу дозволяє скорегувати та виправити багато різних проблем, які турбують бійців.

Фото Суспільне.

У Луцьку військові реабілітуються в стрілецькому клубі

В обласному центрі Волині військовослужбовці, які лікуються після поранення, відвідали заняття зі стрільби з лука у клубі «Луцькі соколи»

 Як розповів Суспільному тренер і викладач Олег Дучимінський, спершу бійцям озвучує теоретичну частину, потому – практика.

Зі слів тренера, стрільба з лука в межах реабілітаційного процесу дозволяє скорегувати та виправити багато різних проблем, які турбують бійців.

«Стрільба з лука – це складно координаційний вид спорту. Працювати з хлопцями дуже цікаво і хочеться багато їм розповідати. Стрільба дозволяє їм змінювати психоемоційний стан, відсторонитися від певних питань, які мучать після повернення з війни», – каже Олег Дучимінський.

Декому важко сидіти через травми, але зацікавленість стрільбою, говорить тренер, перемагає.

Декому важко сидіти через травми, але зацікавленість стрільбою, говорить тренер, перемагає. На друге заняття прийшли п’ятеро військових, які відновлюють здоров'я у Центрі реабілітації учасників бойових дій. Вперше випробовував свої сили у стрільбі з лука військовий Дмитро Грипа з Шацької тергромади.

Чоловік отримав травму в березні, переніс багато операції, прооперувався також у Будапешті: «У мене великий результат є, я ж раніше не міг ходити, підняти руки не міг. Зараз же лука хоч узяв у руки! Стрельнути поки що не можу».

 

 Зі слів фізичного терапевта Андрія Бухвала, день спілкування з лучниками у клубі дає можливість визначити стратегію роботи реабілітолога. З його слів, бачить, як потрібно попрацювати з пацієнтом Дмитром, аби через два тижні він міг прийти і зробити постріл.

Проходить курс реабілітації 30-річний Вадим Гук. Чоловік боронить державу з 2014-го, отримав черепно-мозкову травму внаслідок вибуху артилерійського обстрілу в липні цього року під час оборони рубежів біля Лисичанська. Каже: планує повертатися на передову.

Військовий Дмитро Грипа.
Військовий Дмитро Грипа.

 «Тут курс реабілітації 3-4 тижні, то є можливість побути, завдяки організаторам, попробувати на спортивному лукові: як це усе відбувається, техніку, постріл у три етапи», – сказав військовий.

 Зі слів психологині Любави Казмірчук, стрільба з лука, як показує світовий та український досвіди, має чудовий вплив на відновлення. «Це дуже добре працює з наслідками контузій. Ми вже бачимо це по тих військових, які кілька разів були на таких заняттях. Це дозволяє переключитися у думках і емоціях», – каже фахівчиня.

У тирі військові змогли побачити підготовку луцьких лучників до Всеукраїнських змагань. Лучник Олександр Димачук додав: бажає військовослужбовцям повернути всі українські території, виграти війну та повернутися до своїх дітей та сімей.

Реклама Google

Telegram Channel